SEHA: Metalurg bolji od Tatran Prešova, Vardar siguran u Našicama - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SEHA: Metalurg bolji od Tatran Prešova, Vardar siguran u Našicama

SEHA: Metalurg bolji od Tatran Prešova, Vardar siguran u Našicama

Oba meča koja su u četvrtak odigrna u okviru 8. kola SEHA Gasprom lige dobili su skopski timovi – Metalurg je savladao Tatran Prešov sa 31:30 (18:13), dok je Vardar ostao stopostotan zahvaljujući trijumfu nad Nexeom u Našicama 21:30 (11:15).

Metalurg je u skopskoj prestonici imao priliku da deklasira slovačkog šampiona, predvođenim nezaustavljivim Jaganjcem vodio je i sa plus 11 u 45. minuta, ali je potom usledio neshvatljiv pad izabranika Aleksandra Jovića, pa su gosti stigli i na minus jedan, doduše prekasno. pošto je Bruno Butorac poslednji od svojih 11 golova ( osam u poslednjih 15 min) postigao pet sekundi pre kraja.

Vardar je i sa kombinovanom postavom rutinski osvojio bodove u Našicama. Nekse je održavao egal samo u prvih 15 minuta, kada je šampion Evrope dodao gas, i već nakon uvodnih minuta nastavka rešio pitanje pobednika.

Kristopans je bio najefikasniji sa šest golova, jednim više od Cindrića i Čupića. U poraženim redovima, najbolji je bio Sršen sa šest pogodaka, duplo više od Šipića.

Vardar je prvi sa maksimalnim učinkom, dok Metalurg ima tri pobede i pet poraza.Slovaci imaju skor 5-3, a Nekse jedan trijumf, dva remija i pet poraza.