SEHA: Oslabljeni Zagreb "štiklirao" i Suboticu - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SEHA: Oslabljeni Zagreb „štiklirao“ i Suboticu

SEHA: Oslabljeni Zagreb „štiklirao“ i Suboticu

Rukometaši PPD Zagreb nastavili su pohod ka plasmanu na F4 turnir SEHA GAZPROM lige pobedom u Subotici nad domaćim Spartakom 35:29 (18:13). Do svoje 11. pobede koja ih je vratila na treće mesto na tabeli, izabranici Veselina Vujovića došli su posle puno zdravstvenih problema, zbog kojih su dan pre meča ostali bez golmanskog tandema Ivić-Stevanović, ali i važnih igrača Šebettića i Vujića. U takvoj situaciji, odbrane jedinog golmana, mladoga Ariana Jovića (osam odbrana) i šuterske sposobnosti povratika Stipeta Mandalinića (7) bile su preko potrebne da se slomi otpor domaćina.

Domaći sastav se rezultatski držao samo u prvih 10 minuta (7:8), iako su priključak igrači Branislava Zeljkovića imali do kraja prvog poluvremena.  Najviše problema gostima je zadavao raspucani srednji bek Vukašin Rakocija (11 golova), juniorski reprezentativac Srbije, ali je kvalitet više Zagrepčana dolazio iz solidne odbrane koja je donela ogromnu razliku u broju golova iz kontranapada (10/3).

Upravo na taj način su Zlatko Horvat i Lovro Šprem slomili otpor domaćina do 37. minuta, kada je na semaforu pisalo 24:15. Do kraja, prednost je išla do maksimalnih +11 (29:18), a ljubitelji rukometa u „Dudovoj šumi“ imali su priliku da vide pucački dvoboj najefikasniji igrača meča Rakocije i Mandalinića.

Zagrepčane već u utorak čeka odlučujući okršaj za plasman na F4 sa Tatranom, dok Subotičani već u ponedeljak gostuju Vespremu.

1.Vardar161312541 : 43140
2.MVM Veszprem131210461 : 28437
3.PPD Zagreb141103437 : 33733
4.Meshkov Brest151104478 : 39333
5.Tatran Prešov15906469 : 40627
6.Nexe16709440 : 45521
7.Vojvodina153210387 : 48311
8.Borac m:tel163112413 : 52010