SEHA: Pobeda Vardara u goleadi u Novom Sadu - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SEHA: Pobeda Vardara u goleadi u Novom Sadu

SEHA: Pobeda Vardara u goleadi u Novom Sadu

Ništa drugo osim pobede Vardara u hali „Slana Bara“ u prvom meču 17. kola SEHA Gazprom lige nije se ni očekivalo, ali zato navijači Vojvodine mogu da budu zadovoljni izdanjem svoje ekipe 32:36 (13:17) u duelu sa aktuelnim osvajačem regionalnog takmičenja i EHF Lige šampiona.

Duel u kome su odbrane bile slabiji deo oba sastava, rutinski dobijen od strane makedonskog šampiona, pokazao je da srpski šampion predvođen Kasimom Kamenicom podigao nivo, da igra sa više samopouzdanja i puno više trčanja nego što je to bio slučaj u prvom delu sezone.

Skopski sastav od prvog minuta bio je u vođstvu, a Raul Gonzales je smenjivao „glumce“ na terenu u nameri da svima pruži šansu i zadrži tonus pred najvažnija dva meseca u sezoni, koja počinju startom plej-ofa 24. marta.

Vukašin Stojanović postigao je gol za 18:19, što je bio praktično i poslednji priključak domaćina. Posle tajm-auta u 45. minutu pri rezultatu 23:27, Vardar pravi seriju 0:3 i praktično rešava sva otvorena pitanja na meču.

Najefikasniji kod domaćina bili su Nadoveza i Bojanović sa po šest golova, a odličan u prvom poluvremenu bio je i Todor Jandrić na gol liniji sa 10 odbrana. Sa druge strane, Luka Cindrić je sedam puta bio precizan.

1. Vardar 17 16 1 0 536 : 420 49
  2. PPD Zagreb 16 11 1 4 459 : 411 34
  3. Celje Piv. Laško 16 10 2 4 478 : 434 32
  4. Meshkov Brest 16 10 1 5 476 : 439 31
  5. Gorenje Velenje 16 7 3 6 463 : 425 24
  6. Tatran Prešov 16 5 4 7 442 : 441 19
  7. Metalurg 16 6 1 9 440 : 468 19
  8. Nexe 16 1 6 9 403 : 462 9