SEHA: Pobede Vardara, Meškova i Zagreba - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SEHA: Pobede Vardara, Meškova i Zagreba

SEHA: Pobede Vardara, Meškova i Zagreba

U tri meča SEHA GAZPROM lige u subotu nije bilo iznenađenja. Vardar je rešio uvek nezgodno gostovanje u slovačkom Prešovu u svoju korist – 35:29, uz osam golova Dibirova i sedam Makede, ali i 15 odbrana Petra Angelova.

PPD Zagreb je dugo lomio otpor motivisanog Izviđača 34:29 (15:13), što je na kraju izabranicima trenera Silvia Ivandije i pošlo za rukom. Najefikasniji u timu pobednika bili su Luka Šebetić i Igor Vujić sa po sedam, koliko je kod šampiona BIH postigao Josip Šarac. Prevagu je odneo golman domaćih Ivan Stevanović sa 14 odbrana.

Konaćno, Gorenje je pružilo ozbiljan otpor Meškovu u Brestu 24:26 (15:14). Vodio je slovenački tim u 46. minutu 21:20, bilo je i 24:24, ali su dva gola Nikulenke i Šilovića presudila u poslednja tri minuta. Kod pobednika, Džamali i Atman su postigli po pet, a sa druge strane, Alem Toskić je šest puta bio precizan.

1.Vardar10910345 : 27928
2.PPD Zagreb8611233 : 20019
3.Meshkov Brest9522262 : 24017
4.Veszprem6501157 : 14215
5.Celje Piv. Laško8404227 : 24712