SEHA: PPD Zagreb ponovo bolji od Vardara, Vesprem konačno do rutinske pobede - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SEHA: PPD Zagreb ponovo bolji od Vardara, Vesprem konačno do rutinske pobede

SEHA: PPD Zagreb ponovo bolji od Vardara, Vesprem konačno do rutinske pobede

U odloženom meču 11. kola regionalne SEHA Gasprom lige, rukometaši PPD Zagreba su u Varaždinu savladali vodeći Vardar 28:26 (16:11), i tako se probili na drugo mesto tabele.

Varaždin definitivno prija hrvatskom šampionu – pre tri dana su u istoj dvorani savladali Vesprem, a večeras su drugi put ove sezone bili bolji i od favorizovanog Vardara.

Izabranici Silvija Ivandije su sjajno otvorili meč – nakon 15 minuta vodili su sa 10:6, a u finišu prvog dela imali i maksimalnih 15:9.

Zagrepčani nisu popustili ni početkom nastavku, u 38. minutu podigli su razliku na 21:14, a kada je nešto kasnije na semaforu pisalo 24:17, jasno je bilo da će makedonski šampion praznih šaka iz Hrvatske. Momci Raula Gonzalesa su u finišu uspeli da ublaže poraz, ali ne i da ugroze trijumf rivala.

Ova dva tima će ukrstiti koplja i u poslednjem kolu prve faze EHF Lige šampiona, 11. februara iduće godine u Skoplju.

Najefikasniji u redovima PPD Zagreba bili su Dobrivoje Marković sa sedam golova i Josip Valčić s pet, zatim Stefan Vujić, Darko Cingesar i Igor Vori sa po tri, dok je Ivan Stevanović zabeležio devet odbrana. U redovima makedonskog sastava najefikasniji su bili hrvatski rukometaši – Igor Karačić i Ivan Čupić sa po četiri gola, koliko je zabio i crnogorski as Vuko Borozan.

Vesprem je nakon nekoliko balaža (poslednja u Našicama, gde su remizirali sa Nekseom), konačno ostvario sigrunu pobedu, i to na gostovanju Tatran Prešovu rezultatom 18:26 (9:12).

Briljirali su golmani – Roland Mikler sa 14 odbrana i Igor Čuprina sa 16. U redovima vicešampiona Evrope najefikasniji je bio Gabor Ančin sa pet golova, dok je na drugoj strani jedan više postigao Oliver Rabek.

Vesprem naredni meč igra u četvrtak u Velenju, dok slovački šampion u subotu dočekuje Metalurg.

1.Vardar141121463 : 39535
2.PPD Zagreb12912342 : 30328
3.Meshkov Brest13823390 : 34826
4.Veszprem12822330 : 30126
5.Celje Piv. Laško13706395 : 40221
6.Gorenje Velenje11407293 : 31312
7.Tatran Prešov13319335 : 38910