SEHA: Ruski džin Rastvorcev rešio srpski derbi - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SEHA: Ruski džin Rastvorcev rešio srpski derbi

SEHA: Ruski džin Rastvorcev rešio srpski derbi

Novosadska Vojvodina je potvrdila epitet najbolje srpske ekipe pobedom nad Spartakom Vojputom u Subotici – 28:25 (16:12). Uspeli su Novosađani da u samom finišu slome otpor domaćina zahvaljujući sjajnom Alekseju Rastvorcevu, strelcu devet golova i raspoloženom golmanu Bojanu Peroviću, koji je sa 17 odbrana bio presudan faktor u pobedi svog tima.

Počeli su Novosađani silovito serijom 5:1, da bi Filip Marjanović doneo i +7 – 11:4 posle 17 minuta. Uspeli su izabranici Branislava Zeljkovića da stabilizuju igru u odbrani do poluvremena i preko Čupića i Lojaničića uhvate priključak do poluvremena – 12:16.

Raspucani Rakocija i angažovana odbrana domaćina, doveli su Spartak nadomak egala – 16:17 u 41. minutu, a prvo izjednačenje nakon uvodnih 1:1 viđeno je u 54. minutu kada je Knežević izjednačio na 22:22.

Pad Vojvodine nastao je nakon crvenog kartona dodeljenog treneru Nikoli Markoviću, koji je žustro protestovao nakon jedne odluke sudijskog para Stojković – Nikolić.

Meč-viner bio je ruski div Aleksej Rastvorcev, koji je sa tri gola u poslednjih pet minuta doneo odlučujuću prednost svom timu – 28:25.