SEHA: Spartak mučio Vardar 50 minuta, pa se raspao... - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SEHA: Spartak mučio Vardar 50 minuta, pa se raspao…

SEHA: Spartak mučio Vardar 50 minuta, pa se raspao…

Rukometaši skopskog Vardara upisali su i četvrtu pobedu u regionalnoj SEHA GAZPROM ligi. Teže nego što se to očekivalo, makedonski šampion došao je do pobede nad novajlijom u ligi, subotičkim Spartakom na gostovanju na severu Srbije – 36:27 (15:12). Umorni od puta i meča EHF Lige šampiona u Kristijanštadu, izabranici Raula Gonzalesa namerili su se na motivisanog srpskog vicešampiona, koji im je pravio probleme do samog kraja.

Motivisano u odbrani sa brzim rešenjima u napadu, Subotičani su imali vođstvo do sedmog minuta i rezultata 3:2. Par odbrana Angelova i efikasnih napada preko robusnih pivotmena Marsenića i Stoilova, doneli su i +5 Vardara – 10:5 posle 16 minuta. To nije zaustavilo „Putare“, koji su se serijom 5:0 preko Ljubojevića i Đekića došli do egala – 11:11 na pet minuta pre kraja. To je nateralo Vardarovce da dodaju gas i poluvreme reše u svoju korist 15:12.

Motivisani domaćin nastavio je da traži maksimalan angažman od apsolutnog favorita – učesnika EHF Lige šampiona. Uz seriju odbrana Radula Radulovića, i golove Čupića i Đekića, Spartak se do 38. minuta približio na 17:18. Imali su Subotičani lepu priliku da izjednače u 45. minutu, ali dva napada sa igračem više pri rezultatu 21:22 nisu uspeli da realizuju. To je bila i poslednja šansa da se zapreti rivalu, koji je pojačao ritam i ubedljivo dobio završnicu meča.

Pokušao je Branislav Zeljković tajm-autom da spreči pad svoje ekipe (23:27) na početku 51. minuta, ali u tome nije uspeo. Vardar je poslednjih osam minuta završio serijom 9:4…