SEHA SREDA: Vardar i Tatran rutinski - Nexe mučio Zagreb do finiša - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SEHA SREDA: Vardar i Tatran rutinski – Nexe mučio Zagreb do finiša

SEHA SREDA: Vardar i Tatran rutinski – Nexe mučio Zagreb do finiša

Tri meča SEHA GAZPROM lige odigrana su u sredu, a najzanimljivije je bilo u Zagrebu, gde je domaći PPD dugo slamao otpor našičkog Nexe-a 25:23 (14:17), koji je, ipak, stao u poslednjih desetak minuta prosuvši lepih +3 (22:19). U tom 47. minutu, Veselin Vujović je uzeo tajm-aut, pogurao svoje momke, a odbrana Zagrepčana je paralisala, do tada, rastrčane Našičane, koji su za poslednjih 13 minuta postigli samo jedan gol. U takvoj situaciji, preokret prosečnog Zagreba na ovom meču, bio je pitanje trenutka.

Najefikasniji kod pobednika bili su Zlatko Horvat sa pet i Luka Stepančić sa četiri gola, a povratnik u hrvatski rukomet, Vedran Zrnić, bio je četiri puta precizan kod Slavonaca. Stevanović je upisao 10 odbrana za PPD Zagreb, dok je jednu manje imao legenda Nexe-a, Perica Lelić.

Mnogo manje napeto bilo je u Makedoniji. U Strumici je slovački Tatran protutnjao 31:24 (14:10). Pecakovski je bio najraspucaniji kod domaćina sa devet golova, dok je Čip sedam puta upisan među strelce kod pobednika.

Lak posao na startu SEHA GAZPROM sezone imao je i skopski Vardar protiv novosadske Vojvodine 35:25 (18:8). Samo u prvih 15 minuta srpski šampion je bio ravnopravan (7:6), da bi onda došao do izražaja kvalitet domaćeg sastava u kome je glavnu rolu imao Arpad Šterbik sa 16 odbrana. Timur Dibirov se šest puta upisao među strelce, dok je Miloš Orbović osam puta pronalazio put do mreže domaćina.