SEHA: Tatran deklasirao Želju u Čairu - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SEHA: Tatran deklasirao Želju u Čairu

SEHA: Tatran deklasirao Želju u Čairu

Nije bilo neizvesnosti u duelu Železničara i Tatrana iz Prešova 25:36 (11:17) u hali „Čair“. Izjava Veselina Vujovića o Tatranu kao apsolutnom favoritu i pored solidne forme u kojoj se nalazio srpski vicešampion, ispostavila se kao tačna, a slovački šampion demonstrirao je silu od prvog minuta i pored teškog puta iz Lisabona u kome su igrali pre samo četiri dana.

Tim Slavka Goluže poveo je 6:2, nakon čega je klupa Železničara zatražiila tajm-aut. Rešenja nije bilo za raspucane bekove slovačkog tima Rabeka, Lapajnea (6) i Butorca (7). Niški golmani sakupili su ukupno pet odbrana, odbrana nije funkcionisala na potrebnom nivou, a već do poluvremena postalo je jasno da će poluprazan „Čair“ videti rutinsku pobedu gostiju.

Nije Tatran spustio ritam u drugom poluvremenu, u 41. minutu je bilo 24:14, a tri minuta pre kraja i +12. Predrag Vejin je ušao u golgetersku seriju (8/11), ali to je bilo dovoljno samo da se izbegne još teži poraz…

Tatran na ovakvom nivou ozbiljan je konkurent u borbi za Final4…