Balkan Handball

SEHA: Tatran deklasirao Želju u Čairu

Nije bilo neizvesnosti u duelu Železničara i Tatrana iz Prešova 25:36 (11:17) u hali „Čair“. Izjava Veselina Vujovića o Tatranu kao apsolutnom favoritu i pored solidne forme u kojoj se nalazio srpski vicešampion, ispostavila se kao tačna, a slovački šampion demonstrirao je silu od prvog minuta i pored teškog puta iz Lisabona u kome su igrali pre samo četiri dana.

Tim Slavka Goluže poveo je 6:2, nakon čega je klupa Železničara zatražiila tajm-aut. Rešenja nije bilo za raspucane bekove slovačkog tima Rabeka, Lapajnea (6) i Butorca (7). Niški golmani sakupili su ukupno pet odbrana, odbrana nije funkcionisala na potrebnom nivou, a već do poluvremena postalo je jasno da će poluprazan „Čair“ videti rutinsku pobedu gostiju.

Nije Tatran spustio ritam u drugom poluvremenu, u 41. minutu je bilo 24:14, a tri minuta pre kraja i +12. Predrag Vejin je ušao u golgetersku seriju (8/11), ali to je bilo dovoljno samo da se izbegne još teži poraz…

Tatran na ovakvom nivou ozbiljan je konkurent u borbi za Final4…

1. PPD Zagreb 8 7 0 1 216:182 21

2. Vardar 8 6 0 2 230:208 18

3. Nexe 8 6 0 2 220:200 18

4. Presov 8 5 0 3 226:199 15

5. Steaua Bucuresti 8 5 0 3 222:224 15

6. Meshkov Brest 8 4 0 4 249:240 12

7. Vojvodina 7 2 0 5 169:183 6

8. Zeleznicar 8 2 0 6 208:244 6