SEHA: Vardar posle preokreta savladao Tatran, Meškov bolji od Metaloplastike - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SEHA: Vardar posle preokreta savladao Tatran, Meškov bolji od Metaloplastike

SEHA: Vardar posle preokreta savladao Tatran, Meškov bolji od Metaloplastike

Uroš Samardžić

Godina se bliži kraju, kao i prvi deo takmičenja regionalne SEHA Gazprom lige. Vardar je u svojoj devetoj utakmici savladao Tatran iz Prešova, i to teže nego što se očekivalo, nakon preokreta. U Skoplju je bilo 28:26 (13:17).

Iako je gost iz Slovačke imao preod od četiri gola nakon 30 minuta igre, aktuelni šampion Evrope i regionalnog takmičenja se vratio u drugom poluvremenu, primio samo devet golova, te slavio još jednu pobedu u ovom takmičenju. Najraspoloženiji za igru u podmalđenom sastavu Vardara bio su Atman i Šiškarjev sa po pet golova. Sa druge strane, šest je postigao Lapajne.

Timu iz Makedonije ostalo je da odigrano još jednu utakmicu do kraja prvog dela takmičenja, koja za izabranike Eduarda Kokšarova neće imati takmičarskog značaja, pošto su već ranije obezbedili prolazak dalje sa prve pozicije. Meč poslednjeg kola Vardar igra protiv Nexea u gostima. Tatranu je gostovanje u Skoplju bila poslednja utakmica, pa će tako uz potencijalu pobedu Vojvodine protiv Motora u Zaporožju, igrači slovačkog kluba pasti na poziciju broj četiri.

U sredu uveče, na svom terenu, Meškov iz Bresta lako je došao do pobede protiv Metaloplastike 32:21 (14:11). Golmani domaće ekipe su bili izuzetno raspoloženi sa zajedničkih 17 intervencija, uz podeljenu minutažu (Pešić 9, Matskevich 8), dok je u napadu najbolji bio Vailupau. On je na ovom meču bio nepogrešiv – 6/6. Kod Šapčana, najviše se istakao desnik bek Milić, koji je takođe šest puta bio precizan.