SEHA: Vardaru bodovi, Dinamu pohvale - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SEHA: Vardaru bodovi, Dinamu pohvale

SEHA: Vardaru bodovi, Dinamu pohvale

U prvom meču 16. kola SEHA Gasprom lige, Vardar je pred oko 1.500 gledalaca u dvorani „Strelište“  savladao pančevački Dinamo 27:23 ( 13:9) , i tako ostvario 15 trijumf, bez poraza i uz samo jedan remi.

Srpski vicešampion je imao šta da pokaže protiv prvaka Evrope iako pitanje pobednika nijednog trenutka nije dolazilo u pitanje. Kvalitetnom igrom u oba pravca, naročito u drugom poluvremenu, Dinamo nije dozvolio renomiranom rivalu da stekne prednost veću od šest golova tokom meča, a atraktivnim golovima su utisak o svom nastupu su učinili još ubedljivijim.

DINAMO – VARDAR 23:27  (9:13)

Dinamo: Petrović 12 odb, Radovanović – Žujović 4, Pilipović 3, Radanović, Jelić, Mirković 1, Jovanović, Pralica 1, M. Pavlović, L. Pavlović, Distol, Barudžić, Slavuljica 4, Šaponjić 2, Dimitrijević 8

Vardar : Milić 9 odb, Šterbik, Đorđeski 4 odb – Nedanovski, Popovski 6, Kristopans 5, Moraeš, Makeda 4, Karačić 1, Abutović, Kaneljas 1, Cindrić 2, Šiškarjev 3, Borozan 2, Vojvodić 2, Marsenić 1

Zahvaljujući raspoloženom Strahinji Miliću među stativama, favorit je vrlo brzo stekao osetnu prednost od 3:0, pre nego što je domaćin, tek u devetom minutu, postigao prvi gol. Uspevao je Dinamo nakon toga da solidno parira Vardaru, i utakmicu učini zanimljivom iako neizvesnosti nije bilo. Sa Kaneljasom, Makedom i Karačićem u bekovskoj postavi, prvak Evrope je održavao prednost koja je varirala od četiri do pet golova.

Najraspoloženiji u sastavu Ivana Petkovića bio je iskusni Ivan Dimtrijević na levom beku, uz dosta dobru partiju golmana Petrovića i mladog Slavljuce na poziciji desnog krila.  Lišen rezultatskog imperativa, domaćin se potrudio da lepim akcijama doprinese lepoj sportskoj atmosferi u dvorani. Napad pančevačkog tima je funkcionisao dosta dobro, ali je to bilo dovoljno samo za prilazak na minus četiri, pet minuta pre kraja meča.

Dva kola pre kraja regularnog dela takmičenja, Dinamo je pretposlednji sa dva boda više od Vojvodine, koja 7. marta dočekuje Tatran Prešov.