SEHA: Vojvodina savladala Metalurg - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SEHA: Vojvodina savladala Metalurg

SEHA: Vojvodina savladala Metalurg

Novosadska Vojvodina savladala je skopski Metalurg 31:30 (15:17) za četvrtu pobedu u SEHA Gazprom ligi. Srpski šampioni došli su tako na deobu šestog mesta sa beloruskim Meškovom iz Bresta nakon devet odigranih kola u regionalnom takmičenju.

Tim Borisa Rojevića vratio se „iz mrtvih“ posle -7 (8:15) u 21. minutu duela u hali „Slana bara“. Vodili su gosti i 17:20 u 34. minutu, kada je krenula serija domaćih koji su u 44. minutu preokrenuli golom Stankovića na 24:23. Do kraja viđena je borba gol za gol u kojoj su Novosađani došli golom Duška Čelice (7) u poslednjem minutu.

Kod pobednika Miloš Grozdanić je meč završio sa osam golova (6/6 sa linije 7 metara), dok je Slovenac Špende (7) još jednom pokazao da je pravo pojačanje za Metalurg.