Banjalučani slavili u Beogradu - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSEHA Banjalučani slavili u Beogradu

Banjalučani slavili u Beogradu

Po sličnom scenariju uvodnog meča sa Nexe-om iz Našica, Crvena zvezda je izgubila i drugi meč pred domaćom publikom od Borca iz Banja Luke 20:24 (11:11) u trećem kolu SEHA lige. Ravnopravno prvo poluvreme i veliki pad u drugom, bili su odlika igre tima trenera Igora Butulije u meču sa jakim Banjalučanima, koji su potpuno zasluženo došli do pobede i dokazali da su bolja ekipa u ovom trenutku. U prvoj pobedi na gostovanjima u SEHI, Banjalučane je predvodio odlični Ljubišić na golu, koji je sakupio 15 odbrana, a u napadu su bili precizni Karačić sa sedam, odnosno, Trivundža sa pet golova. Kod crveno-belih, jedino je Blečić bio realna opasnost po gol Borca sa šest golova.

CRVENA ZVEZDA – BORAC BANJA LUKA 20:24 (11:11)
Beograd
SC „Voždovac“ na Banjici
Gledalaca – 500
Sudije: Mitrovski i Todorovski
CRVENA ZVEZDA:
Ivanišević osam odbrana i sedmerac, Milošević 1/2, Pucelj 1/2, Pantelić 0/2, Nadoveza 2(2)/3, Šćepanović 1/7, Pavić 4/10, Jeraj tri odbrane, Pušica, Ivančev, Jokić 0/1, Šljivančanin, Ćirić 2/4, Blečić 6/15, Anđelić 1/2, Sudžum 2/2.
BORAC M’TEL: Blažević, Sabljić 3/4, Panić 1/5, Tešić, Ljubišić 15 odbrana, Stojanović 1/2, Mikić 2/3, Haseljić, Šubara, Obradović 2/6, Karačić 7/9, Trivundža 5(4)/9, Čelić 0/1, Đukić 3/8, Vranješ 0/1
IGRAČ UTAKMICE: Ivan Karačić
KRETANJE REZULTATA:  1:2 (3.) 2:3 (6.) 3:6 (13.) 6:6 (17.) 6:9 (24.) 9:9 (27.) 10:11 (29.) 13:13 (35.) 13:18 (42.) 15:18 (45.) 15:20 (48.) 16:22 (51.) 18:22 (54.) 19:22 (57.)

Početak meča, obeležile su dobre odbrane i sa njima golmani – Ivanišević i Ljubišić. U napadu gostiju, veći broj raspoloženih igrača, ulazak Obradovića umesto Panića, doneo je prvu ozbiljniju prednost  3:6 u 13. minutu. Jedini bek, koji je bio na nivou protivnika u dresu Crvene zvezde u prvom poluvremenu, bio je Damjan Blečić, čijim se golovima Beograđani vraćaju u egal sve do odmora. Zvezda dolazi do 6:6, Banjalučani prave 3:0, odlaze na 6:9 golom raspoloženog Karačića, ali je tri minuta kasnije već – 9:9. U poslednjem sekundama prvog dela, Sudžum postiže gol za 11:11.

Zvezda je igrala još par minuta i stala. Poslednje izjednačenje, viđeno je u 35. minutu pri rezultatu 13:13. Gol Filipa Šćepanovića, označio je početak devetominutnog posta za domaću ekipu, tokom kojeg Banjalučani prave seriju 5:0 (13:18 – 42.), posle koga crveno-belima više nije bilo povratka u meč. Nije bilo raspoloženih bekova u crveno-belom timu, kao ni lakih golova iz kontre i polukontre, a sve su to iskusni gosti kažnjavali iz minuta u minut. Tračak nade dali su Pavić i Blečić za 15:18, a onda četiri vezana gola Ivana Karačića na indisponiranu odbranu Zvezde, definitivno rešavaju pitanje pobednika (16:22 – 51.)  Do kraja susreta, Zvezda vezuje tri gola za 19:22, trener Borca, Marković traži tajm-aut, posle koga Đukić postiže gol čime je priča završena…