LESI ON FIRE: Zagreb i Celje remizirali u Balkan klasiku - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan LESI ON FIRE: Zagreb i Celje remizirali u Balkan klasiku

LESI ON FIRE: Zagreb i Celje remizirali u Balkan klasiku

Matevž Skok zaustavio je šut Jake Malusa koji je trebalo da donese pobedu Celju u Zagrebu 25:25 (16:14), ali je slovenački golman sa suprotne strane bio glavni akter meča – Urban Lesjak (16 odbrana). Čuvar mreže Celja Pivovarne Laško bio je fantastična među stativama i umalo doneo bodove svom timu, kao što je to uradio na prethodnom gostovanju u slovačkom Prešovu.

Zagrepčani su kontrolisali rezultat, imali stabilnu igru i čak +5 (22:17) u 43. minutu, ali je Lesjak u završnici branio i moguće i nemoguće, pa su tako gosti u Sutinskim vrelima, mic po mic, gol po gol, vratili veru u sebe, a preko Žige Mlakara došli u prvo vođstvo 24:23 u 53. minutu. Od tog trenutka, odbrane su postale dominantne, pa je tako i poslednji napad Celjana preko Jake Malusa, a posle tajm-auta Branka Tamšea, završio u rukama Matevža Skoka…

Stipe Mandalinić i Borut Mačkovšek su postigli po pet pogodaka na obe strane.