Minimalna pobeda Vardara nad Metalurgom - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Minimalna pobeda Vardara nad Metalurgom

Minimalna pobeda Vardara nad Metalurgom

U prvom makednoskom derbiju sezone, a u okviru SEHA Gasprom lige, rukometaši Vardara su kao gosti u dvorani „Boris Trajkovski savladali Metalurg rezultatom 25:24 (13:13).

Metalurg je pružio izuzetno jak otpor favorizovanom rivalu, a od boda ih je odvojio pogodak španskog reprezentativca Aleksa Dujšebaeva.  Domaći su anulirali minus tri u finišu, zahvaljujući Marčecu i Taleskom, ali su ipak ostali kratkih rukava.

Serijom 4:0, Vardar je poveo sa 6:3 u uvodnim minutima meča, ali je Nemanja Mladenović pokazao da će biti pravo pojačanje za tim sa Autokomande i pogurao domaćina do egala na pauzi.

Početkom nastavka, iskustvo i snažna odbrana makedonskog prvaka dolazi do izražaja, pa je u 39. minutu na semaforu pisalo 15:19.

Ipak, momci Lina Červara se nisu predali i na već opisan način uspeli su da izjednače, pre nego što je Dujšebaev postigao gol vredan pobede.

Kod Metalurga su najefikasniji bili Taleski i Mladenović sa po pet golova, dok je na drugoj strani bio Dujšebaev sa sedam. Vardar je došao do prvog trijumfa u novoj SEHA sezoni, posle remija sa Meškov Brestom, dok je njihov najveći rival Metalurg startovao porazom koji ohrabruje…