Nexe bolji od Zvezde na "Banjici" - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSEHA Nexe bolji od Zvezde na "Banjici"

Nexe bolji od Zvezde na "Banjici"

Rukometaši Nexe-a, potvrdili su dobru formu na startu sezone, savladavši u Beogradu Crvenu zvezdu 37:32 (18:18). Našičani su dominirali u drugom poluvremenu i zasluženo došli do prve “trojke” nakon uvodnog remija pred svojim navijačima sa C.O Zagrebom. Robert Markotić (9) u prvom, uz Mataiju, Pericu i Franju Lelića u drugom poluvremenu, pokazali su kvalitet više u odnosu na rivala u čijim je redovima najefikasniji bio Božidar Nadoveza sa šest golova, uz raspoloženog Jureta Jeraja na golu sa 16 odbrana.

CRVENA ZVEZDA – NEXE 32:37 (18:18)
Beograd, SC “Voždovac” na Banjici
 Gledalaca – 300
Sedmerci:  4(2) – 2(2)
Isključenja: 10 min – 6 min
CRVENA ZVEZDA: Jeraj  16 odbrana, Ivanišević dve odbrane, Jokić 4, Živković 1, Pušica 5, Nadoveza 6(2), Šćepanović 2, Pantelić 3, Šljivančanin 1, Vukas 4, Sudžum 4, Pavić 2(1), U. Milošević, Čavaljuga, Ivančev
NEXE: Šunjić četiri odbrane, P.Lelić 10 odbrana i dva sedmerca, Slišković 3, Varvodić 2, Mrđenović 2, Markotić 9(2), Kević 3, Kozina 3, Obad, F.Lelić 8, Mataija 7(1), Barišić, Velić.
IGRAČ UTAKMICE: Robert Markotić (NEXE)
KRETANJE REZULTATA:  2:4 (8.) 3:6 (10.) 7:7 (15.) 10:8 (17.) 12:10 (20.) 13:13 (23.) 15:18 (28.) 19:21 (37.) 21:23 (39.) 21:26 (43.) 23:29 (47.) 26:33 (52.)

Dobra rukometna predstava, viđena je na beogradskoj “Banjici”, nažalost, pred malim brojem navijača,  s obzirom da je termin od 17 časova radnim danom, bio nedostižan za mnoge ljubitelje rukometa. Našičani su bolje otvorili meč, predvođeni talentovanim Ivanom Sliškovićem, koji je sa tri efektna gola u prvih 10 minuta pokazao da je budućnost hrvatskog rukometa. To je nateralo trenera crveno-belih, Igora Butuliju, da zatraži tajm-aut pri rezultatu 3:6 za goste, koji je urodio plodom.  Raspoloženi Slovenac na golu Zvezde, Jure Jeraj, predvodio je preokret, zajedno sa raspucanim bekovima, Pušicom i Šćepanovićem. Preko kapitena Milana Vukasa, Zvezda stiže do 10:8 u 17. minutu, a golovi padaju kao na traci, pa samo tri minuta kasnije je bilo 12:10. Tada na scenu stupa sjajni desni bek Nexe-a, Robert Markotić, koji u poslednjoj trećini prvog dela postiže pet golova, a u 28. minutu, Nexe ima prednost 15:18, koju gubi u poslednjih 120 sekundi, pa ekipe na odmor odlaze u egalu – 18:18.

MATAIJA I LELIĆI ZAMENILI MARKOTIĆA…

Od samog starta drugog poluvremena, gosti iz Našica su se nametnuli kao ozbiljniji rival. Beograđani postižu samo tri gola u uvodnih 13 minuta, a Našičani preko krila, Mataije i Lelića (postigli 15 od 19 golova svog tima u nastavku) donose +5 svom timu (21:26), kada Butulija traži minut odmora.  Odlična odbrana hrvatskog vicešampiona, osujetila je, u prvom poluvremenu raspoložene bekove, Nadovezu i Pušicu, pa šanse za preokret nije bilo. Iz kontranapada, vođeni raspoloženim Pericom Lelićem, golmanom Našičana, golovi padaju kao na traci, a u 53. minutu je rekordnih +7 (26:33). Razbranio se tada Jure Jeraj na golu Zvezde, ali vremena za povratak nije bilo.

PRAZNE TRIBINE

Dobru utakmicu na “Banjici” gledao je mali broj ljubitelja rukometa. Razlog je svakako nepopularan termin, s obzirom da je radni dan, a utakmica zakazana za 17 časova. Naravno, potrebe televizije diktiraju sve, pa i termine odigravanja utakmica, ali se nadamo da ćemečeve u kojima ima šta da se vidi u Beogradu gledati više ljudi…

“KRVAVA” BANJICA…

Prvo poluvreme meča između Crvene zvezdei NEXE-a, pokazalo je zašto je rukomet “muški sport”.  U 19. minutu, pri pokušaju da dođe do jedne lopte u kontri, levo krilo Beograđana, Boban Živković je udario u zid iza terena, ostao da leži krvavog desnog kolena. Nadamo se da se ne radi o ozbiljnijoj povredi…