PRVI SEHA DERBI U SEZONI: Vesprem odoleo u Prešovu - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSEHA PRVI SEHA DERBI U SEZONI: Vesprem odoleo u Prešovu

PRVI SEHA DERBI U SEZONI: Vesprem odoleo u Prešovu

47 minuta je Tatran Prešov konstantno vodio protiv renomiranog rivala, ali je na kraju popustio pred naletom moćnog Vesprema, koji je slavio i na drugom gostovanju ove sezone. Tatran Prešov – Vesprem 29:32 (16:12).

U prvom velikom derbiju novog šampionata SEHA lige, slovački šampion je u par navrata imao i četiri gola prednosti. Ipak, mađarski gigant je, čini se, u poslednjem trenutku shvatio da je vrag odneo šalu. Snažna odbrana i efikasan napad u poslednjih 15 minuta bili su dovoljni da Vesprem ubeleži novi trijumf, posle lagane pobede na „Slanoj bari“ u novom Sadu.
Najzaslužniji za preokret u poslednjem kvartalu utakmice bili su golman Mikler, koji je ukupno 15 puta odbranio svoj gol, te najiskusniji pojednici – Ilić (7), Nađ (6) i Sulić (6). Stoprocentni su bili Đerđe Ivanščik (4), Ćema Rodrigez (3) i Kristijan Cajc (3). Na drugoj strani, odličnom nastupu domaćeg tima najpre su doprineli Antl (8), Čip (6) i Furlan (5).
Ovo je bio dvoboj u okviru prvog kola, iako su oba tima već odigrala po jedan meč. Vesprem je zabeležio drugi trijumf, a Tatran Prešov, očekivano, drugi poraz, pošto su premijeru imali na gostovanju makedonskom prvaku Metalurgu. Slovaci će i u trećem kolu imati težak zadatak, pošto će 13. septembra gostovati Zagrebu. Vesprem će pauzirati sedam dana duže. Mađari će SEHA debi pred svojom publikom imati 20. septembra, kada će u „Vesprem areni“ dočekati Metalurg.