SEHA (10.kolo): Sutjeska predala "fenjer" Crvenoj zvezdi - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSEHA SEHA (10.kolo): Sutjeska predala "fenjer" Crvenoj zvezdi

SEHA (10.kolo): Sutjeska predala "fenjer" Crvenoj zvezdi

U utakmici dve, za sada, najslabije ekipe u SEHA ligi, Sutjeska je savladala Crvenu zvezdu 29:22 (15:13) u Nikšiću i tako joj predala "fenjer", namenjen poslednjeplasiranom timu. Nikšićani, koji su pre par dana ostali bez trenera Kastratovića, bili su motivisani da zabeleži prvi trijumf u regionalnom takmičenju nakon devet poraza, i u tome su uspeli, kvalitetnijom igrom u drugom poluvremenu. Beograđani, očigledno, nezainteresovani za ovaj meč pred izazove, koji im slede na evropskoj sceni protiv portugalskog Porta, nisu bolje mogli ni da prođu…

Sutjeska – Crvena zvezda 29:22 (15:13)
Nikšić – Dvorana: Nikoljac. Gledalaca: 400. Sudije: Mitrevski i Todorovski (Makedonija). Sedmerci: Sutjeska 4 (3), Crvena zvezda 3 (3). Isključenja: Sutjeska 10, Crvena zvezda 2 minuta.
SUTJESKA: Rajković (7 odbrana), Jocović, Bojanić, Ašanin 2, Majić 9, Bulajić, Đođić 3, Blečić 1, Vučković, Nikolić 8, Šekarić, Blagojević 1, Trifunović 4, Nikitović, Rakočević 1, Čizmović.
CRVENA ZVEZDA: Kosanović, Živković 3, Pucelj, Šćepanović, Nadoveza, Pavić 4, Pušica, Ivanišević, Jeraj, Šljivančanin, Ćirić 3, Dokić 3, Blečić, Anđelić 6, Sudžum.

1. Zagreb 9 7 2 0 272:222 23
2. Vardar 10 7 1 2 281:270 22
3. Metalurg 8 6 2 0 217:171 20
4. Lovćen 10 6 0 4 257:272 18
5. Tatran 9 5 1 3 279:255 16
6. Nekse 10 4 3 3 276:259 15
7. Borac 9 4 1 4 232:226 13