SEHA (12.kolo): Nexe se namučio sa Zvezdom - Metalurg siguran u Ljubuškom - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSEHA SEHA (12.kolo): Nexe se namučio sa Zvezdom – Metalurg siguran u Ljubuškom

SEHA (12.kolo): Nexe se namučio sa Zvezdom – Metalurg siguran u Ljubuškom

Rukometaši Nexe-a iz Našica, teško su došli do nove trojke u SEHA ligi. U meču 12. kola, fenjeraš, Crvena zvezda 32:29 (19:15), pružila je dobar otpor Našičanima, koji su ovom pobedom potvrdili da su jedan od najozbiljnijih kandidata za plasman na završni turnir regionalnog takmičenja. Mate Šunjić je imao solidnu rolu na golu sa 16 odbrana, a kod domaćih, Velić je bio najefikasniji sa devet pogodaka. Kod Beograđana, Damjan Blečić je stigao do sedam…

RK NEXE – RK CRVENA ZVEZDA 32:29 (19:15)
SEHA liga, 12.kolo.
Našice, ŠŠD OŠ Kralja Tomislava.
Gledatelja 700
Suci: Amir i Dino Konjičanin (Bosna i Hercegovina)
Delegat: Josip Posavec (Hrvatska)

RK NEXE: P.Lelić, Kozina 5, Mataija 1, Eter 2, F. Lelić 1, Mrđenović, Barišić Jaman 2, Varvodić 2, Kedžo 2, Markotić 1, Slišković 6, Pivac ( 4 obrane), Obad 1, Kević, Velić 9,  Šunjić ( 16 obrane).
Trener: Kasim Kamenica
RK CRVENA ZVEZDA: Ivanišević (3 obrane), Živković 8, Milošević, Pucelj 1, Pantelić, Ščepanović 4, Pavić 2, Kosanović, Pusica, Ivančev 1, Jeraj (4 obrane), Šljivančanin 1, Ćirić 4, Blečić 7, Anđelić 1.
Trener: Nenad Peruničić

SEDMERCI:  Nexe  2/4 (Mataija, Barišić Jaman), C.zvezda 4/5(Živković 3, Pavić).
ISKLJUČENJA: Nexe  8 minuta (Kozina, Barišić Jaman, Kedžo, Markotić), C.zvezda 4 minute (Šljivančanin, Blečić).

U drugom meču dana, Metalurg je slavio na gostovanju Izvišaču u Ljubuškom 26:21 (14:11).

HRK Izviđač Mi Grupa: Burić (2 obrane), Tolić (10 obrana), Miličević 1, Milas 1, Malinović 1, Zeljić 5, Grbavac, S. Burić 3, Matić 5, Boras, Vegar, Ilić 1, Džeba, Pavlak, Tomić 1 (1), Delić 3 (1).

Trener: Zdenko Grbavac.

RK Metalurg: Stanić (16 obrana), Angelov, Rakčević 3, Levov 3, Dimovski, Marković 6 (2), Georgievski 1, Kozlina 3, Manaskov 3, Mirkulovski 5, Markoski, Mojsoski, Angelov, Batinović 2, Stojchevski, Jonovski, Alushovski.

Trener: Lino Červar.

Sedmerci: Izviđač 2/2, Metalurg 2/2.

Isključenja: Izviđač 2, Metalurg 4 minuta.