SEHA: Celje slavilo u slovenačkom derbiju - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSEHA SEHA: Celje slavilo u slovenačkom derbiju

SEHA: Celje slavilo u slovenačkom derbiju

Slovenački derbi dva učesnika EHF Lige šampiona, a u okviru regionalne SEHA lige, dobio je očekivani ishod. Celjani su još jednom ove sezone bili bolji od najvećeg rivala Gorenja, i to rutinski – 31:27 (16:12).

Domaći nisu dozvolili „Osama“ ni da pomisle na eventualno iznenađenje, i predvođeni maestralnim golmanom Lesjakom, rešili su pitanje pobednika mnogo pre same završnice duela.

Gosti su bili konkurentni samo u uvodnim trenucima, ali je par minuta jačeg inteziteta momaka Branka Tamšea bilo  dovoljno da se napravi osetna prednost. Gal Marguč je u 19. minutu pogodio za plus četiri, a poslednja dilema otklonjena je 15 minuta pre kraja, kada je Mačkovšek postigao gol za 27:19.

Bećiri i Maluš su bili najefikasniji u pobedničkim redovima sa po šest golova, dok su kod gostiju isto toliko postigli bivši prvotimci Vardara, Toskić i Brumen.

Meč 10. kola odigrali su u Belorusiji Meškov Brest i Tatran Prešov, a domaćin je slavio sa uverljivih 32:26 (14:15).  Meč je rešen sredinom drugog poluvremena, kada je domaćin serijom 4:0 poveo sa 24:20.  Briljirao je Petar Đorđić sa devet golova, dok je Bruno Butorac na drugoj strani postigao šest.