SEHA: CO Zagreb - Prešov 35:29 - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSEHA SEHA: CO Zagreb – Prešov 35:29

SEHA: CO Zagreb – Prešov 35:29

Remi u Našicama je prošlost, CO Zagreb je upisao prvu pobjedu u novooformljenoj SEHA ligi. Pred solidno popunjenim tribinama Kutije šibica, duplo više ljudi nego na domaćim utakmicama, pobijeđen je Tatran Prešov u jednoj jako gledljivoj rukometnoj predstavi, na početku sezone u Zagrebu.

– Prva je uvijek najteža, nismo uspjeli u prvom krugu, uspjeli smo sada – pričao je David Špiler, sinoć najbolji Obrvanov čovjek.

– Očito nismo u nekoj formi, ali to je logično za početak sezone.

Špiler je propustio jedan dio priprema, ali je sinoć izgledao u napadu odlično, obranu još ne može igrati, pa se u posljednjem kvartalu utakmice događala zanimljiva scena gdje je Balić mijenjao Špilera obrana-napad. Špiler u napadu, Balić u obrani.

– Igram još s teškoćom, pri svakom šutu osjećam bol, ne mogu igrati obranu, ne mogu se kačiti u duelima, biti konkretniji u obrani. Ali sve u svemu pobijedili smo i to je najbitnije.

Manuel Štrlek je ostao na tribinama, Pešić nije ulazio u igru, Tonči Valčić je ostao na klupi, bez minutaže, a razlog je bila povišena temperatura posljednjih dana.

Na kraju nije trebao, ali se njegov izostanak osjetio u prvom dijelu.

– U prvom dijelu smo imali dosta rupa u obrani, porozni, tome je dosta doprinijelo neigranje Valčića. On je jedan od udarnih igrača i bio je kao osigurač na klupi, ako bude trebalo – govorio je trener Obrvan.

Zagreb je s prvom sedmorkom Šego – Vukić, Horvat – Špiler, Balić, Kopljar – Marić stvorio 11:7 u 14. minuti, ali izlaskom Balića, te promašenim zicerom Špilera, izgubljenom loptom Šege u samo 4 minute vratio Tatran, koji se predstavio u solidnom svijetlu, u život.

– U Našicama je bio pristup kvalitetniji, puno, puno bolja obrana, da smo danas imali takav pristup vjerojatno bi bilo 10-15 razlike, kada se gleda kako smo lagano dolazili u šanse.

Prešov je imao odličnog Radčenka na sredini koji je u prvom dijelu zabijao i asistirao, gorostasni bek Krištopans je bio odličan u početku, poslije se potpuno izgubio. Na odmoru je bilo 16:16, a u drugom dijelu Zagreb ipak konstantno korak ispred.

– Drugo je bilo puno kvalitetnije u obrani, zasluženo smo dobili i sada se okrećemo Ligi prvaka – mirno će Ivica Obrvan.

Marino Marić je zabio svih šest šutova, Zlatko Horvat pobrao najviše ovacija iz publike, opet jako rastrčan, Kopljar u drugom dijelu drugog poluvremena zabio 4 od 4, Šego solidan na golu, a najtežu večer je imao Ljubo Vukić, unatoč dobroj dionici u obrani (u drugom dijelu potpuno isključio Kukriku iz igre), promašio tri zicera, stigao dva puta i prestupiti.

Sve u svemu zanimljiva rukometna večer u Zagrebu. (M. Krasić)

—————————————————————–

CO ZAGREB – TATRAN PREŠOV 35:29 (16:16)

ZAGREB – Kutija šibica. Gledatelja 700. Suci: Šatordžija i Pandžić (oba iz BiH).

CO ZAGREB: Šego (10+0), Pešić, Ivić; Marić 6/6, Brozović, Stepančić 0/1, Kopljar 6/7, Matulić 1/1, Špiler 7/9, Gojun, Horvat 7/9 (2/2), J. Valčić 3/4, Vukić 2/6, T. Valčić, Balić 2/2, Kaleb 1/2, Gal.

TATRAN: Bohač (8+0), Niroda; Marušak, Mažar 1/1, Kopčo 0/1, Hrstka, Urban 3/3, Krok, Krištopans 4/11, Radčenko 4/7, Kukrika 5/11, Tumidalsky 1/3, Čip 1/2, Guzy 1/1, Antl 9/10 (4/5).

SEDMERCI: CO Zagreb 2 (2), Tatran 5 (4). ISKLJUČENJA: CO Zagreb 6 minuta (Kopljar 2+2, Horvat 2), Tatran 8 minuta (Kopčo 2+2, Radčenko, Tumidalsky).