SEHA: Dinamo igrao do poluvremena, Zagreb silan u nastavku - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SEHA: Dinamo igrao do poluvremena, Zagreb silan u nastavku

SEHA: Dinamo igrao do poluvremena, Zagreb silan u nastavku

PPD Zagreb je u pobedničkom tonusu. Posle prvog poluvremena meča hrvatskog šampiona sa Dinamom iz Pančeva činilo se da će igračima Zlatka Saračevića ovo biti teži meč nego onaj sa Rajn Nekar Levenom, ali sve nade srpskog tima su se brzo raspršile posle odmora – 40:29 (18:17).

Motivisani Pančevci su čak i poveli u 33. minutu, ali dobra odbrana Zagrepčana i par lakih golova, naterali su trenera Petkovića da zatraži tajm-aut pri rezultatu 23:19.

Nastavio je Zagreb sa visokim nivoom ozbiljnosti u odbrani, što je minut po minut, slamalo Dinamo sve do +10 – 33:23 (49). Ostatak je bila rutina za tim sa najboljim strelcima u Božić Pavletu i Šušnji (po šest).

Sa druge strane, raspucan je bio Pilipović sa sedam golova.

1.Vardar8800260 : 19724
2.PPD Zagreb8512229 : 20616
3.Tatran Prešov8503238 : 21315
4.Meshkov Brest7502210 : 18515
5.Celje Piv. Laško8422223 : 21114
6.Gorenje Velenje7313188 : 17410