SEHA: Dinamo preokretom do novog trijumfa nad Vojvodinom! - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSEHA SEHA: Dinamo preokretom do novog trijumfa nad Vojvodinom!

SEHA: Dinamo preokretom do novog trijumfa nad Vojvodinom!

U srpskom derbiju 1o. kola SEHA Gasprom lige, Dinamo je pred oko 800 gledalaca u Pančevu savladao Vojvodinu rezultatom 22:20 (9:12). I drugi put ove sezone, novajlija u regionalnom takmičenju je bio bolji od sprskog šampiona, i to nakon što je nadoknadio minus pet u drugom poluvremenu.

Mnogo bolje su Novosađani otvorilil meč, potpuno su kontrolisali utakmicu u prvom poluvremenu, a početkom nastavka je delovalo da će se osvetiti za poraz u vojvođanskoj prestonici na otvaranju sezone.

Zahvaljujući vrsnim odbranama 17-godišnjeg Dimitrija Jelića, crveno – beli su poveli sa 15:10, da bi od tog trenutka usledio kataklizmični pad u igri momaka Dragana Kukića.

13 minuta su gosti bili bez gola, a motivisani Pančevci su pronašli modus za nadigravanje sa protivnikom i serijom 7:0 potpuno preokrenuli situaciju. Nisu puleni Ivana Petkovića dozvolili da takav preokret padne u vodu i bez naročitih poteškoća su tu prednost sačuvali do kraja i pretvorili u pobedu. Vojvodina do poslednjeg zvuka sirene nije uspela da se oporavi i vrati barem delić kvaliteta iz prvih 40 minuta utakmice.

Milan Mirković je postigao šest, a Miljan Bunjevčević pet golova u pobedničkim redovima. 13 odbrana ubeležio je Radovanović, pet Petrović, dok je golobradi Jelić na drugoj strani ubeležio 12. Kod aktuelnog srpskog prvaka, Grozdanić je bio najboli sa pet golova. Isto toliko dao je i Nadoveza, ali iz čak 17 pokušaja.

U ostalim današnjim mečevima pobede su slavili Celje i Meškov Brest.