SEHA F4: Milosavljev odveo Vardar u novo finale! - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSEHA SEHA F4: Milosavljev odveo Vardar u novo finale!

SEHA F4: Milosavljev odveo Vardar u novo finale!

Vardar je na pragu pete titule u regionalnoj SEHA Gazprom ligi! Pobedom nad domaćinom završnog turnira, Meškov Brestom 25:23 (14.10), izabranici Roberta Garsije Paronda izborili su novo finale. Biće to sedmo finale Vardara u osmoj ediciji ovog takmičenja, i prilika za het-trik, treću uzastponu titulu šampiona regionalnog takmičenja!

Ono što smo očekivali, to smo i dobili! Izuzetno tvrda i napeta bitka vođena je pod svetlima kompleksa „Viktorija“ u Brestu. Iako je prvih 30 minuta pripalo rukometašima iz Skoplja, uz četiri gola suficita, oni tu prednost ni malo lako nisu stekli. Poveo je Vardar na samom startu meča (3:2), kada je mrežu protivnika pogodio kapiten, Stojilov. Od toga trenutka su se razigrali domaćini završnog turnira, te nakaon intervencije Pešića stigli prvi put do „+2“ (3:5). Nastavljena je igra gol za gol, Vardar je dobro pomerao u odbrani, a čini se da je glavna karika prvog poluvremena bio raspoloženi Milosavljen na golu, koji je sa svojih osam intervencija, kumovao novoj, maksimalnoj prednosti skopskog tima (11:7). U tim trenutcima je Vardar dobro izgledao i u napadu, a tandem Skube-Stojilov je bio nepremostiva prepreka za odbranu Bresta, kao i Krištopans, koji je pogodio dve sekunde pre isteka 30. minuta – bilo je 14:10

Dva brza kontra napada bila su dovoljna nominalnom gostu da prepolovi prednost Vardara sa poluvremena, te meč nastavi sa dva gola zaostatka (14:12). Ponovo je viđena slika kao u prvom poluvremenu, Milosavljev je zabeležio nove dve intervencije, da bi se nakon toga nastavilo igrom gol za gol, u kojoj se bolje snašla ekipa Bresta. Izabranici Manola Kadenasa su konstantno smanjivali prednost, da bi u 44. minutu Petar Đorđić pogodio za izjednačenje (17:17), a nedugo zatim i za prednost svoje ekipe – bilo je 18:19. Da se čvrsto igralo na obe strane, bez kalkulacija, svedoči i 52. minut, kada je zbog preoštrog starta nad Karačićem, Shumak dobio direktan crveni karton. Taj  detalj kao da je pokrenuo igrače Vardara, koji ubrzo preko Šiškarjeva stižu do nove prednosti – 23:21. U tim momentima ponovo se probudio i Dejan Milosavljev, zabeležio još jednu bitnu intervenciju, i tako prelomio meč.

Vardar: Milosavljev 15 odbr., Stoilov 7/7, Kristopans 5/9, Dissinger 1/4, Karačić 3/5, Skube 2/4, Kalarash 1/2, Čupić 3/4, Dibirov 2/3, Shishkarev 1/1, Vojvodić, Kiselev, Gorbok, Popovski, Kalifa, Ferreira,

Meškov Brest: Pešić 11 odbr., Charapenka, Kulak 1/2, Yurinok 2/2, , Ivić 1/3, Shumak 1/1, Baranau 3/5, Horak 2/2, Razgor 2/4, Obranović 3/7, Selviasiuk 1/1, Đukić 2/3, Đorđić 3/8, Shylovich 2/3, Poteko 0/2, Bachko,

Pored sjajnog Dejana Milosavljeva na golu bivšeg prvaka Evrope, koji je zabeležio 15 intervencija, izuzetnu partiju pružio je i kapiten skopskog tima, Stojanče Stojilov, koji je bio nepogrešiv sa sedam postignutih golova. Sa druge strane, najraspoloženiji za rukomet bili su Baranau, Obranović i Đorđić sa po tri postignuta gola.

U sredu je na programu veliko finale regionalne SEHA Gazprom lige, u kojem će braniocu titule, Vardaru, na megdan izaći PPD Zagreb.

Tekst: Uroš Samardžić