SEHA: Meškov Brest zaustavio trijumfalni niz Vardara - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSEHA SEHA: Meškov Brest zaustavio trijumfalni niz Vardara

SEHA: Meškov Brest zaustavio trijumfalni niz Vardara

Prvi tim koji je ove sezone u SEHA Gasprom ligi uspeo da ostane neporažen protiv Vardara je Meškov Brest. Nakon 11 pobeda iz isto toliko mečeva, izabranici Raula Gonzalesa nisu uspeli do celog plena u Belorusiji – 25:25 (12:12).

55 minuta je domaćin bio u  vođstvu (najviše plus tri), pet minuta pre kraja delovalo je da će skopski tim doživeti prvi poraz u sezonu ne računajući Super Glob, ali su onda na scenu stupili Arpad Šterbik i Luka Cindrić.

Šampion Evrope je čak imao i napad za pobedu, međutim pokušaj Kristopansa zaustavio je odlični golman Ivan Pešić.

MEŠKOV BREST – VARDAR 25:25 (12:12)

7m: Meškov Brest 1/3, Vardar 5/6

Isk: Meškov Brest 6 min, Vardar 4 min

MEŠKOV BREST: Pešić 14 odb,  Mijatović 0+1 odb, Mackevič – Jačšanka, Škurinski 4, Jurinok 1, Stojković 2, Šumak 1, Vukić 4, Prodanović 2, Horak 2, Razgor 2, Selvjasjuk 1, Đorđić 3, Kuran, Astrašapkin 3

VARDAR: Šterbik 9+2 odb, Milić – Stoilov 2, Popovski 1, Kristopans 3, Fereira 2, Makeda 3, Karačić 2, Kaneljas, Cindrić 3, Dibirov 8, Šiškarev, Vojvodić, Marsenić 1

Mnogo žustrije je Meškov Brest ušao u meč, rano stekao 5:2, i održavao plus tri do 20-og minuta, najviše zahvaljući Pešiću koji je sakupio devet odbrana u tom periodu. Međutim, Vardar je poraz, za koji je bio zreo, izbegao zahvaljujući odličnoj igri u finišu oba poluvremena. Makeda je povukao tim do vođstva 11:10 i 12:11, ali je domaćin već početkom nastavka ponovo preuzeo kontrolu nad rezultatom.

Momci Sergeja Bebeška su poveli sa 14:12, i tu prednost od plus dva praktično održavali do samog finiša utakmice. Vardar je uprono forsirao napad preko pivotmena Fereire u nastavku, i to je davalo rezultata, ali  kada je Astrašapkin u 54. minutu pogodio za 24:22, a Pešić odbranio šut Dibirova u narednom napadu, delovalo je da će beloruski prvak ponoviti uspeh od prošle godine, kada je u Brestu pokorio moćnog rivala.

Ipak, klasa Arpada Šterbika i Luka Cindrića bila je presudna – novopečeni prvak kontinenta i u reprezentativnoj konkurenciji najpre brani sedmerac Rastku Stojkoviću, a nakon još po jednog neiskorišćenog napada na obe strane, Dibirov pogađa praznu mrežu na dva i po minuta pre kraja za 24:23.

Naredna dva napada domaćina bila su očajno organizovana, što je Cindrić kaznio sa dva identična pogotka u polukontri, sam protiv dva odbrambena igrača.

Tako je Vardar stekao tek treće vođstvo na meču – 24:25. Ipak, Razgor pogađa 20 sekundi pre kraja, a gosti ne uspevaju za preostalo vreme da stvore povoljniju priliku za realizaciju. Pokušaj Kristopansa iz teške pozicije zaustavio je Ivan Pešić.