SEHA: Metalurg poražen u Brestu, Celje za gol bolje od Nexea - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SEHA: Metalurg poražen u Brestu, Celje za gol bolje od Nexea

SEHA: Metalurg poražen u Brestu, Celje za gol bolje od Nexea

Meškov Brest je opravdao ulogu favorita na svom terenu protiv Metalurga u novom meču SEHA Gasprom lige – 31:26 (15:11). Makedonski tim je održavao egal do rezultata 9:9, kada je krenula serija domaćina za 15:11 na poluvremenu.

Izabranici Lina Červara su bolje odigrali prvih 10 minuta nastavka, držali priključak do rezultat 18:16, ali je ostatak meča protekao u kvalitetnijoj predstavi beloruskog šampiona, koji je na kraju slavio sa pet golova razlike.

Ostruško i Kristopans su bili najefikasniji sa po pet golova, dok su se na drugoj strani istakli Obradović sa sedam i Taleski sa šest.

Meškov Brest zauzima drugo mesto na tabeli sa 23 boda, dok je Metalurg deveti sa osam.

Prvi SEHA okršaj između Celja i Nexea protekao je u vrlo uzbudljivoj i neizvesnoj borbi. Na kraju je slovenački prvak slavio golom razlike – 34:33 (16:17).

Posle osvajanja boda u Prešovu, Našičani su bili na korak do još većeg iznenađenja, ali je Luka Žvižej pogotkom u samom finišu obezbedio trijumf domaćinu u Zlatorog Areni.

Fantastičnu partiju pružio je Blaž Janc sa devet golova iz isto toliko pokušaja, četiri više od Žvižeja. U redovima hrvatskog vicešampiona najefikasniji bio je upravo bivši igrač Celja David Špiler sa sedam pogodaka.

1.Vardar121020404 : 33632
2.Meshkov Brest12723357 : 32323
3.PPD Zagreb10712287 : 25422
4.Veszprem9711252 : 22722
5.Celje Piv. Laško12705364 : 36921
6.Gorenje Velenje11407293 : 31312
7.Tatran Prešov11317292 : 33010