SEHA: Metalurg slavio u duelu najmlađih timova - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSEHA SEHA: Metalurg slavio u duelu najmlađih timova

SEHA: Metalurg slavio u duelu najmlađih timova

U okviru trećeg kola sedme edicije SEHA Gasprom lige, Metalurg je u Skoplju savladao ekipu Neksea rezultatom 29:22 (15:10). Bio je to duel dva najmlađa sastava regionalnog takmičenja, koji su momci Lina Červara prelomili u finišu prvog poluvremena kada su se serijom 5:1 od 10:8 odvojili na 15:9.

Našičani su uspeli da se stabilizuju početkom nastavka, u 37. minutu su golom Lebana prišlu na 16:14, ali je to bilo sve od gostiju, pošto je Metalurg ponovo dodao gas i pobegao najpre na 19:14 golom Anđelića, a u 46. minutu na 24:16, nakon dva uzastopna pogotka raspoloženog Guglete, koji je šutirao 4/5.

Time je pitanje pobednika rešeno, domaćin je rutinski odradio ostatak posla i stigao do drugog trijumfa posle startnog poraza od Vardara, dok je Nekse doživeo drugi poraz u trećem meču.