SEHA (Peto kolo): Šapčani iz Nikšića pevajući - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSEHA SEHA (Peto kolo): Šapčani iz Nikšića pevajući

SEHA (Peto kolo): Šapčani iz Nikšića pevajući

Šabačka Metaloplastika, upisala je svoju treću pobedu u četvrtom meču u okviru SEHA lige. Ovoga puta, izabranici Slavka Novakovića, bili su bolji od Sutjeske 22:20 (13:11) u Nikšiću, koja i posle petog kola, ostaje bez bodova. Sutjeska je bila bolji rival u prvih 20 minuta, ali su Šapčani uspeli da preokrenu rezultat u poslednjim minutima prvog dela. Početkom drugog poluvremena, zahvaljujući odlićnom Rajičiću na golu, Metaloplastika dolazi i do maksimalne prednosti od pet golova. Nikšićani konsoliduju svoje redove, u 52. minutu dolaze samo na gol minusa, ali se dvostruki šampion Evrope, predvođen Filipom Marjanovićem diže i golom Živanovića osvaja nove bodove.

Su­tje­ska – Me­ta­lo­pla­sti­ka 20:22  (11:13)

Dvo­ra­na: Sport­ski cen­tar. Gle­da­la­ca: oko 500. Su­di­je: Di­mi­tar Mi­trev­ski i Bla­goj­če To­do­rov­ski (oba iz Ma­ke­do­ni­je). Sed­mer­ci: Su­tje­ska 1 (1), Me­ta­lo­pla­sti­ka  4 (4). Is­klju­če­nja:  Su­tje­ska 12,  Me­ta­lo­pla­sti­ka 10 mi­nu­ta.
SU­TJE­SKA: Raj­ko­vić, Jo­co­vić, Bu­la­jić, Aša­nin 1, Đo­đić 4, Ble­čić 3, Tri­fu­no­vić 3, Ni­ko­lić 2, Še­ka­rić, Bla­go­je­vić, Či­zmo­vić 2, Ka­lu­đe­ro­vić, Bo­ja­nić, Ni­ki­to­vić, Ma­jić 5, Vuč­ko­vić.
ME­TA­LO­PLA­STI­KA: Mak­si­mo­vić, Ra­jičić, Ar­sić, Ka­ra­no­vić, Ži­va­no­vić 1, Alek­sić, Kreč­ko­vić, No­va­ko­vić, Mar­ja­no­vić 6,Me­du­rić 3, Mar­ko­vić 4, Gru­ji­čić 4, Vi­da­ko­vić, M.Mi­tro­vić 1, L.Mi­tro­vić 3, Te­o­do­ro­vić.