Balkan Handball

SEHA: Sjajna Voša pobedila Nexe i osigurala šesto mesto

Rukometaši novosadske Vojvodine savladali su našički Nexe 26:21 (10:11) u šesnaestom kolu SEHA Gazprom lige i tako obezbedili šesto mesto na kraju sezone u regionalnom takmičenju dve utakmice pre kraja regularnog dela sezone. Težak raspored Nexe-a kombinovan sa duelima u grupnoj fazi EHF Kupa ostavio je traga na ekipi Hrvoja Horvata, a to su znali da iskoriste domaći igrači gladni utakmica posle duge pauze, nanevši gostima drugi poraz u nizu posle onog u Bitolju.

Posle uvodnih 9:6 i 10:7 Nexe-a, odlična odbrana domaćeg sastava, raspucana krila Stanković (9) i Grozdanić (5), te raspoloženi Svetislav Verkić u odlučujućim trenucima (10 odbrana), učinili su završnicu meča u hali „Slana Bara“ nezanimljivom. Nagoveštaj svega bila je serija 5:0 na početku drugog poluvremena (15:11 u 37. minutu) kada su Našičani ostali bez gola devet minuta. Raspucani Gadža (5), uz Tomića (6) najefikasniji u sastavu hrvatskih vicešampiona, uspeo je da vrati svoj tim na 18:16 i 19:17, ali su par angažovanih odbrana, gol Svetislava Verkića u nebranjenu mrežu i pogodaka Stefana Ilića, rešili pitanje pobednika…

1. Vardar 16 13 0 3 460:415 39

2. Nexe 16 12 0 4 419:370 36

3. PPD Zagreb 15 12 0 3 397:350 36

4. Meshkov Brest 16 11 0 5 513:431 33

5. Presov 16 10 0 6 434:396 30

6. Vojvodina 16 6 1 9 395:426 19

7. Steaua Bucuresti 18 6 0 12 460:524 18

8. Zeleznicar 17 5 1 11 431:474 16