SEHA: Sjajna Voša pobedila Nexe i osigurala šesto mesto - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SEHA: Sjajna Voša pobedila Nexe i osigurala šesto mesto

SEHA: Sjajna Voša pobedila Nexe i osigurala šesto mesto

Rukometaši novosadske Vojvodine savladali su našički Nexe 26:21 (10:11) u šesnaestom kolu SEHA Gazprom lige i tako obezbedili šesto mesto na kraju sezone u regionalnom takmičenju dve utakmice pre kraja regularnog dela sezone. Težak raspored Nexe-a kombinovan sa duelima u grupnoj fazi EHF Kupa ostavio je traga na ekipi Hrvoja Horvata, a to su znali da iskoriste domaći igrači gladni utakmica posle duge pauze, nanevši gostima drugi poraz u nizu posle onog u Bitolju.

Posle uvodnih 9:6 i 10:7 Nexe-a, odlična odbrana domaćeg sastava, raspucana krila Stanković (9) i Grozdanić (5), te raspoloženi Svetislav Verkić u odlučujućim trenucima (10 odbrana), učinili su završnicu meča u hali „Slana Bara“ nezanimljivom. Nagoveštaj svega bila je serija 5:0 na početku drugog poluvremena (15:11 u 37. minutu) kada su Našičani ostali bez gola devet minuta. Raspucani Gadža (5), uz Tomića (6) najefikasniji u sastavu hrvatskih vicešampiona, uspeo je da vrati svoj tim na 18:16 i 19:17, ali su par angažovanih odbrana, gol Svetislava Verkića u nebranjenu mrežu i pogodaka Stefana Ilića, rešili pitanje pobednika…