SEHA (treće kolo): Metalurg jedva sa Šapčanima - Vardar "slomio" Lovćen - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSEHA SEHA (treće kolo): Metalurg jedva sa Šapčanima – Vardar "slomio" Lovćen

SEHA (treće kolo): Metalurg jedva sa Šapčanima – Vardar "slomio" Lovćen

Tri meča trećeg kola SEHA lige odigrana su u subotu. Najzanimljivije, bilo je u Skoplju, gde je teže nego što se to očekivalo, loš Metalurg, savladao šabačku Metaloplastiku 21:19 (12:8). Vodio je makedonski šampion 15:9, i kada se mislilo da je pitanje pobednika rešeno, Šapčani se vraćaju na 15:14, izjednačuju 16:16, čak imaju i napad za vođstvo u nekom 50. minutu (Dragaš). Skopljanci odlaze na 20:17, ali se borbena ekipa Slavka Novakovića vraća na 20:19, a sa tim rezultatom se ulazi u poslednji minut. Metalurg je bio u napadu, Grujičić dobija isključenje na 46 sekundi pre kraja, a iskusni Lino Červar, traži tajm-aut 28 sekundi pre kraja. Crnogorci sude sedmerac za domaćina, a Žarko Marković sa linije od sedam metara razrešava svaku dilemu.

Metalurg – Metaloplastika 21-19 (12-8)

Sala Autokomanda. Gledalaca 800. Sudii: Pavićević i Ražnjatović (Crna Gora)

Metalurg: Stanić (16 odbrana i sedmerac), Angelov, Rakčević 3, Levov 1, Dimovski,  Marković 4 (3/5), Georgievski 2, Manaskov 3, Mirkulovski 1, Markovski 2, Z.Mojsovski, Stoilov, Batinovi}, Stojčevski, Jonovski, Alušovski 3. Trener: Lino Červar. Sedmerci: 3/5. Isključenja: 8 min.

Metaloplastika: Maksimović. Karanović 3, @ivanović, Aleksić, Krečković, Marjanović 4, Dragaš 5, Medurić 2, Rajčić (pet odbrana), Marković, Arsić, Grujičič, Vidaković, Mitrović M., Mitrović L. 4, Todorović. Trener: Slavko Novaković. Sedmerci: 0/1. isključenja: 12 min.

Izvor: MK Dnevnik

Na Cetinju, Varda je u poslednjih 13 minuta slomio otpor žilavog domaćina, koji je svoj potencijal za iznenađenja, pokazao u prethodnom kolu, savladavši Borac.U pomenutom 48. minutu, Lovćen je vodio 18:17, ali je iskusni tim iz Skoplja dodao gas i na kraju rutinski slavio 29:24. Najefikasniji kod pobednika, bili su Sobol i Simović sa po sedam golova, dok je kod domaćina, Drašković postigao šest. Ovo je Vardaru prva pobeda, posle lošeg starta u Banjaluci i spašenog remija protiv Bosne na svom parketu.

Lovćen – Vardar 24:29 (13:12)

CETINJE – SC „Lovćen“. Gledalaca: oko 1.000. Sudije: Nikolić i Stojković (oba iz Srbije). Sedmerci: Lovćen 1(0), Vardar 5(2). Isključenja: Lovćen 4, Vardar 2.minuta.

LOVĆEN: Simić (14 odbrana i tri sedmerca), Abramović, Jovetić 1, Kaluđerović, I.Marković 1, Stanković, Popović 1, Pejović 1, Drašković 6, Radović 4, Popović 2, Latković, Perišić 3, Lasica 1, Grbović 4, N.Marković.

VARDAR: Ristevski (12 odbrana), Abadžić, Stilov, Ojleski, Nikolić 3, Simović 7, Doder, Vujović, Kukoski, Sobol 7, Petrić 3, Javčevski, Marković 6, Ristevski, Lazović 1, Abutović 1, Angelovski 1.

PERO MILOŠEVIĆ: "NISMO IMALI SNAGE"

-Čestitam ekipi Vardara na zasluženom trijumfu i boljoj igri. Mi nijesmo izdržali istim tempom do samog kraja, nijesmo ni imali snage tako da su znatno iskusniji gosti rutinski priveli meč kraju. Nemam šta da zamjerim mojim igračima na zalaganju i borbenosti, bilo je tehničkih grešaka koje su nas skupo koštale ali to je donekle razumljivo za ovako mladu ekipu – kazao je trener Lovćena, Pero Milošević.

VESELIN VUJOVIĆ: "POBEDA MNOGO ZNAČI"

– Čestitam Lovćenu na fer i korektnoj igri, a iskoristio bih priliku i da se zahvalim na gostoprinstvu koje je bilo na visokom nivou. Odigrali smo mnogo bolje nego na minula dva meča, a ova pobjeda će nam mnogo značiti pred nastavak prvenstva. Takođe za desetak dana nam slijedi meč na evro sceni protiv Izviđača i formu smo tempirali upravo za taj meč, tako da je to razlog što smo odigrali slabije u protekla dva meča – kazao je trener Vardara Veselin Vujović.

izvor: ARENA

Konačno, u meču koji je imao svoju specifičnu predigru, rukometaši sarajevske Bosne BH Gas, savladali su Sutjesku iz Nikšića 30:24 (13:12), boljom igrom u završnici utakmice. Najefikasniji u redovima šampiona BiH bili su Međić sa šest golova, dok su Čakić i Raković postigli po pet pogodaka. Kod gostiju iz Nikšića najkorisniji su bili Čizmović sa šest golova, te Nikolić i Ašanin sa po četiri.