SEHA: Vardar dominantan u derbiju sa Celjem - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSEHA SEHA: Vardar dominantan u derbiju sa Celjem

SEHA: Vardar dominantan u derbiju sa Celjem

U derbiju 14. kola SEHA Gasprom lige, branilac titule Vardar ubedljivo je savladao Celje na svom terenu rezultatom 35:27 (20:10). Nije bilo neizvesnosti u okršaju timova koji se nadmeću i u Ligi šampiona – raspoloženi vladar kontinenta je već u prvih 30 minuta razrešio sve dileme oko pobednika i zabeležio nova tri boda. Gostima za ozbiljniji otpor nije bila dovoljna ni sjajna partija Boruta Mačkovšeka (11/15), ali su usprkos drugom uzastopnom porazu u regionalnom takmičenju i dalje veoma blizu prvog učešća na fajnal-foru.

Vardar: Šterbik, Milić 14 odb, 1 gol, Gjorgjeski 1 odb – Stoilov, Popovski 6, Kristopans 3, Fereira 2, Makeda 3, Abutović, Kaneljas 3, Cindrić 2, Dibirov 7, Šiškarev 2, Borozan, Vojvodić 2, Marsenić 4

Celje PL: Lesjak 4 odb, Panjtar 6 odb – Slišković, Vujović, Jurečić 2, Maluš, Suholežnik 2, Marguč, Grošelj 3, Kodrin 2, Makuc, Anić 2, Dujšebaev 3, Mačkovšek 11, Mlakar 2, Bećiri

Za razliku od nekih prethodnih okršaja, slovenački šampion nije uspeo  ni da namuči favorizovanog rivala. Vardar je već nakon 10-ak minuta stekao opipljivu prednost od 8:3, i nastavio u istom ritmu do kraja poluvremena,  pa je na odmor otišao sa dvocifrenom prednošću. Raul Gonzales se potrudio da pruži nešto veću minutažu igračima koji nisu u prvom planu, a šansu je najbolji iskoristio Martin Popovski (6/6). Kaneljasova igra je plenila prepoznatljivim asistencijama, a važnu ulogu u postignutom rezultatu skopskog tima imao je i golman Strahinja Milić sa 14 intervencija.

Drugo poluvreme bilo je rutinsko odrađivanje posla za Vardar, pa su verovatno lakše nego što se očekivalo upisali nova tri boda. Sa 13 pobeda i jednim remijem, ubedljivo su prvi na tabeli, a već u narednoj rundi protiv PPD Zagreba u gostima (27.2.) imaju priliku da novim trijumfom i matematički obezbede prvo mesto pred plej-of.

S druge strane, Celjani su za sada komforni na četvrtom mestu sa 26 poena, osam više ali i utakmicom više od ljutog rivala Gorenja. U narednom kolu biće favoriti u Pančevu, gde će im se suprotstaviti srpski vicešampion Dinamo.