SEHA: Vardar ispratio Meškov Brest sa plus osam - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSEHA SEHA: Vardar ispratio Meškov Brest sa plus osam

SEHA: Vardar ispratio Meškov Brest sa plus osam

Branilac titule Vardar ostvario je i treću pobedu iz isto toliko duela u novoj sezoni SEHA Gasprom lige. Izabranici Raula Gonzalesa su rutinski opravdali ulogu favorita na svom terenu protiv nezgodnog Meškov Bresta – 31:23 (17:14).

Beloruski šampion je u Skoplje stigao osokoljen trijumfom nad Celjem u Sloveniji, i bio je pravi takmac vladaru Evrope u prvom poluvremenu, kada se koliko – toliko držao u igri.

Iako bez Cindrića i Moraeša u sastavu, silno su crveno-crni ušli u meč, poveli sa 3:0 i 4:2, nešto kasnije i 9:5. Usledila je atraktivna igra gol za gol, sa nešto opuštenijim odbranama do finiša prvog dela, ali je tada gost ozbiljno zapretio stigavši na gol zaostatka, 15:14.

Ipak, Kristopans i Dibirov su se potrudili da Vardar na odmor ode sa plus tri, da bi ulaskom Šterbika početkom nastavka brzo slomili otpor tima Sergeja Bebeška – iskusni golman je nizom odbrana omogućio kontre ruskih krila Šiškareva i Dibirova, i inicirao seriju domaćina, 25:19 u 40. minutu.

Snažnom odbranom, Vardar je stigao do nedostižnih 29:20, čime je pitanje pobednika rešeno. Najefikasniji u makedonskom timu bio je Čupić sa pet golova, jednim više od Dibirova, dok su se na drugoj strani istakli Stojković i Šilovič sa po pet pogodaka.