SEHA: Vardar ubedljiv u Prešovu - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSEHA SEHA: Vardar ubedljiv u Prešovu

SEHA: Vardar ubedljiv u Prešovu

Ekipa Vardara ostvarila je 12. pobedu u 13. meču u ovoj sezoni SEHA Gasprom lige. Samo dva dana nakon prvog izgubljenog boda u Brestu, branilac titule je rutinski opravdao ulogu favorita na gostovanju Tatran Prešovu – 22:30 (13:14).

Sastav Slavka Goluže je bio konkurentan do 50. minuta, ali je prvak Evrope u poslednjoj šestini utakmice bio mnogo bolji i na kraju ubedljivo slavio. Slovački predstavnik se nalazi na šestom mestu sa 16 bodova i malim šansama da se plasira na fajnal-for.

Najbolji u pobedničkim redovima bio je Dibirov sa devet golova, a poverenje Raula Gonzalesa sjajno je iskoristio mladi Janja Vojvodić (5/5). Na drugoj strani, istakao se Jakub Hrstka sa osam golova iz devet pokušaja. Kuriozitet ovog dvoboje je u tome da su sudije dosudile samo jedno isključenje za 60 minuta.

TATRAN PREŠOV – VARDAR 22:30 (13:14)

7m: Tatran Prešov 1/2, Vardar 4/6

Isk: Tatran Prešov 0 min, Vardar 2 min.

TATRAN PREŠOV: Cvitković 3 odb, Čuprina  1 odb, Antić 2 – Sarpataki, Hrstka 8, Lapajne 2, Recicar, Križ, Urban 2, Pekar, Čip 1, Vučko 3, Abramović, Butorac 1, Kasal 3, Carapkin

VARDAR: Šterbik, Milić 12 odb – Stoilov 2, Popovski, Kristopans 5, Fereira 2, Makeda 2, Karačić, Kaneljas, Cindrić 5, Dibirov 9, Vojvodić 5, Marsenić