Vardar šampion SEHA lige! - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSEHA Vardar šampion SEHA lige!

Vardar šampion SEHA lige!

5 komentari

Rukometaši Vardara iz Skoplja šampioni su SEHA lige za sezonu 2011/2012. Izabranici Veselina Vujovića su u finalnom meču u sablasno praznoj "Zagrebačkoj Areni" nakon velikog preokreta savladali najvećeg rivala, Metalurg 21:18 (10:12). Ključ pobede, crveno-crni iz Skoplja našli su u u dužoj klupi, a pre svega u odličnoj odbrani, koja je rivalima predvođenim Linom Červarom dozvolila da postignu samo jedan gol u poslednjih 15 minuta meča (13:17, 45. – 18:17, 54.). U napadu su "povukli" Petrić i Sobol, na golu se razbranio Strahinja Milić, a na sve to, nije reagovao Lino Červar, koji i pored katastrofalne igre svog tima u poslednjem delu utakmice, nije pokušao tajm-autom da se vrati u meč.

VARDAR – METALURG 21:18 (10:12)
Zagreb "Arena"
Gledalaca – 500
Sudije – Gubica i Milošević
VARDAR: Milić sedam odbrana i dva sedmerca, Vujović 1, Simović 2,Petrić 2, Doder 1, Sobol 6, Markoski 1, Lazarov 4(3), Stoilov 1, Ojleski 3, Čanevski dve odbrane.
METALURG: Stanić 14 odbrana i sedmerac, Marković 7, Mojsovski 2(1), Manaskov 3, Naumovski 3, Mirkulovski 2, Georgijevski 1
Igrač utakmice: Jan Sobol (Vardar)
KRETANJE REZULTATA: 1:1 (5.) 1:5 (8.) 2:7 (12.) 5:7 (16.) 5:10 (21.) 6:12 (24.) 10:12 (30.) 10:15 (36.) 12:16 (44.) 13:17 (45.) 18:17 (54.) 21:18 (57.)

Prvo finale SEHA lige, prošlo je u odličnim parcijalima, jedne ili druge ekipe. Silovito je krenuo Metalurg, iskoristivši očajnu igru startne bekovske postave Vardara. Raspucani Žarko Marković, predvodio je svoj tim do lepih 5:1 u 8. minutu, a njegovim trećim golom, Metalurg je četiri minuta kasnije došao i do 7:2. Pozicioni napad Vardara, držao je Marko Simović, koji je uz najboljeg pojedinca meča, češko desno krilo, Jana Sobola, doveo vicešampione Makedonije na 5:7 u 16. minutu. Na parcijal Vardara, odgovara Metalurg istom merom (3:0) preko krila, Manaskova i Georgijevskog, a posle novih projektila Žarka Markovića, Veselin Vujović je pozvao minut odmora, kako bi sprečio dalji sunovrat svog tima – 6:12 (25.).

U tome je nekadašnji najbolji igrač planete i uspeo rečima o nedopustivom soliranju i načinu na koji su njegovi igrači ušli u meč. Metalurg ostaje bez gola do kraja poluvremena, a sa tri gola raspucanog levog krila, Ojleskog, crveno-crni hvataju priključak do odmora – 10:12.

Sa novih "3:0", Metalurg započinje nastavak meča. Agilni Naumovski na crti, odlična alternativa Rakčeviću i Dimovskom, uz Markovića, vodim svoj tim na 15:10, pa 16:12 u 44.minutu. Za sve to vreme, Vardar opet nije imao rešenja u napadu. Nije bilo raspoloženog igrača u bekovskoj postavi, sve do "paljenja", Vladimira Petrića. Iskusni srpski desni bek, uz Sobola na desnom krilu, bio je vesnik velikog preokreta vrednog SEHA titule.

Kada je Filip Mirkulovski postigao 17. gol za Metalurg u 45.minutu za +4 Metalurga, niko nije mogao da sluti da će do kraja meča makedonski šampion postići samo još jedan gol, a da će sve to Červar propratiti "skrštenih ruku", bez uzimanja tajm-auta. Dva odbranjena sedmerca, upisao je Strahinja Džambo Milić, koji je spustio "rampu" pred svojim golom. Sa dve kontre Sobola i sigurnim Lazarovom sa linije sedam metara, Vardar je u 54. minutu prvi put došao u vođstvo – 18:17.
Do kraja meča, sve što je Metalurg uradio, bio je još jedan gol preko Žarka Markovića, jedinog igrača vrednog pomena u bekovskoj liniji ekipe Line Červara. Stanić je stigao do 15 odbrana, ali je bilo kasno. Filip Lazarov, postigao je i efektan gol iz igre za konačnih 21:18, da bi poslednja tri i po minuta prošla bez gola…