VELIKI PREOKRET U BUKUREŠTU: Stanesku odbranio prvu trojku Steaue - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan VELIKI PREOKRET U BUKUREŠTU: Stanesku odbranio prvu trojku Steaue

VELIKI PREOKRET U BUKUREŠTU: Stanesku odbranio prvu trojku Steaue

Rumunska Steaua pobedom je otvorila sezonu u SEHA Gazprom ligi. Rumunski vicešampioni bili su pet golova u zaostatku za slovačkim Tatranom na poluvremenu, ali su u poslednja dva minuta golovima Krste Miloševića i Alina Rosua došli do trijumfa – 26:25 (11:16).

Vodio je tim Slavka Goluže tokom čitavog meča, od trenutka kada je srednji bek domaći Stefan Vujić izjednačio na 5:5 u 10. minutu. Uspela je Steaua da konsoliduje napad, zapreti na 16:17 već posle pet minuta nastavka, ali je Tatran ostao u vođstvu do 58. minuta, uz dva izjednačenja domaćeg sastava. Stao je napad gostiju koji su predvodili Urban – Lapajne i Butorac, a domaći su napravili seriju 3:0 i došli na 26:24 minut i po pre kraja.

Smanjio je Urban na 26:25, imali su Slovaci i poslednji napad, ali je Stanesku odbranio šut Stranovskog.

Kod pobednika, Rosu je postigao sedam golova, a Nemanja Grbović i Havier Humet po četiri. Sa druge strane, Stranovski i Hrstka su postigli po šest.