Zagreb "slomio" Borac pred 5000 ljudi u "Boriku" - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSEHA Zagreb "slomio" Borac pred 5000 ljudi u "Boriku"

Zagreb "slomio" Borac pred 5000 ljudi u "Boriku"

Rukometni praznik praznovao se u Banja Luci, kakav smo morali da čekamo godinama, čekajući SEHA ligu. Kvalitetniji C.O Zagreb, duže klupe, savladao je domaći Borac m:tel 29:24 (14:14) pred 5000 navijača u "Boriku" u atmosferi za prepričavanje, koju nažalost, nisu ispratile TV kamere u direktnom prenosu. Kod Zagrepčana, Marino Marić je opet hvatao sve kao lasom, postigavši sedam golova, a podršku je imao u efikasnom Špileru i Kopljaru, slično meču sa Tatranom u prošlom kolu. Za razliku od tog susreta, Zagreb je imao i podršku Marina Šege, koji je došao do cifre od 15 odbrana. U dresu Borca, Panić je šest puta bio precizan, iskusni Stojanović i Obradović su dali po četiri gola, a Bojan Ljubišić je ponovo imao dobru rolu sa 11 odbrana.

Trener Zagrepčana, Ivica Obrvan je pre svega dužom klupom uspeo da slomi otpor Banjalučana u drugom poluvremenu i na miru privede meč kraju.

Borac m:tel – CO Zagreb 24:29 (14:14)
BANjA LUKA Dvorana Borik. Gledatelja 5000. Suci: Pavičević i Ražnatović (Crna Gora).
Borac: Blažević (2), Ljubišić (11), Haseljić; Sablić 1, Panić 6, Tešić, Stojanović 4 (2), Mikić 1, Mandić, Šubara, Obradović 4, Karačić 2, Trivundža 2, Čelić, Đukić 2, Vranješ 2. Trener Dragan  Marković.
CO Zagreb: Šego (15), Pešić (1); Marić 7, Stepančić, Kopljar 5, Matulić 2, Šprem 1, Špiler 5, Gojun 2, Horvat 1, J. Valčić 1, Vukić 2, T. Valčić 3, Balić, Gal. Trener: Ivica Obrvan.
Sedmerci: Borac 2 (2), CO Zagreb
Isključenja: Borac 8 Minuta (Vranješ 12, 26 i 58 –ck, Mandić 44), CO Zagreb 4 minute (Kopljar 58, Marić 35)
Igrač utakmice: Marino Marić.