SENZACIJA! Vesprem pao u Bitolju! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SENZACIJA! Vesprem pao u Bitolju!

SENZACIJA! Vesprem pao u Bitolju!

„Ovo je Bitola“, bilo je sve što se na kraju čulo u hali „Bore Čurlevski“! Eurofarm Rabotnik skinuo je najveći skalp u klupskoj istoriji, a Bitolj je u svoju memoriju upisao još jedan nezaboravan rukometni meč. Vesprem je pao 26:24 (14:8) posle velike borbe u trećem kolu SEHA Gazprom lige! I to ne neka verzija Vesprema, nego onaj najjači predvođen najvećim pojačanjem prelaznog roka u svetu rukometa, Rasmusom Laugeom.

Upravo je Lauge u poslednjem napadu napravio faul u napadu i praktično rešio pitanje pobednika nakon što je Neven Stjepanović pogodio za 26:24 i bacio hiljade navijačima na tribinama u trans.

Sjajno prvo poluvreme odigrao je tim Stevčeta Alušovskog. Nikola Mitrevski (10 odbrana u prvom poluvremenu – ukupno 12) je gospodario golom, a Lovro Jotić terenom do poluvremena za 14:8. Vratio se mađarski šampion, zvezde su shvatile da moraju da promene odnos prema igri, stigle do 19:19 u 47. minutu preko Nilsona, ali makedonski vicešampioni nisu se predali i pali kako je to bio slučaj u mečevima EHF Lige šampiona na startu sezone.

Izdržali su pritisak i golovima Jotića, Građana i Stjepanovića došli do istorijske pobede.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bili su Jotić sa osam i Stjepanović sa pet. S druge strane, Gajić je ispucao svojih devet, a Cupara bio solidan sa 12 odbrana.

Eurofarm Rabotnik – Telekom Veszprém 26:24 (14:8)

Eurofarm Rabotnik: Mitrevski, Trajkovski – Ojleski 1, Madzovski 1, Churlevski, Stjepanovic 5, Radovic 1, Shevelev, Jotic 8 (3), Vegar 2, Kukoski, Velkovski, Gradjan 4, Djukic, Kuzmanovski, Ostroushko 4 (1)

Telekom Veszprém: Cupara, Székely – Manaskov 3, Yahia 2, Moraes, Tonnesen 2, Gajic 9 (5), Nilsson 3, Lauge 2, Terzic, Blagotinsek, Mahé, Mackovsek 1, Lékai 2