SERIJA SE NASTAVLJA: Tatran ponovo pobedio anemični Vardar u Skoplju! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SERIJA SE NASTAVLJA: Tatran ponovo pobedio anemični Vardar u Skoplju!

SERIJA SE NASTAVLJA: Tatran ponovo pobedio anemični Vardar u Skoplju!

7 komentari

Negativna tradicija po Vardar u duelima sa slovačkim Tatranom se nastavlja! Anemični tim Zorana Kastratovića, i pored najave da će ozbiljno shvatiti duel sa slovačkim šampionom, na osnovu iskustva od prošle godine, kada su ih Pejović i drugovi porazili u Skoplju (33:29), pružio je najslabiju partiju ove sezone i sasvim zasluženo izgubio – 34:37 (14:18), treći put u pet SEHA okršaja. Slovaci su prikazali dopadljiv, jednostavan rukomet sa dosta pametnih rešenja i odličnom realizacijom sa svih pozicija. Kod Skopljanaca, Timur Dibirov je bio jedini na nivou sa devet golova, dok je Filip Lazarov postigao pet. Kod pobednika, trojac Urban (10), Kristopans (7) i Pejović (6), bio je ubitačan po domaći tim uz golmana Krupu, koji se u pobedu ugradio sa 14 odbrana.

STATISTIKA

SVE DOBRO DO 9:5….

Na početku susreta pred 2000 gledalaca u dvorani „Kale“, ništa nije nagoveštavalo da bi epilog meča mogao biti negativan po Kastratovićeve momke. Posle 10 minuta, raspucani Dibirov je svojim četvrtim golom doveo Vardar do 7:3. Poslednji put je agilni Rus odveo svoj tim na +4, 9:5, a onda je meč dva pretendenta za F4 krenuo u totalno drugom pravcu.

Odbrana makedonskog šampiona je prestala da postoji. Golove kao na traci su ređali odlični Žarko Pejović, kao i odlični penaldžija Tomaš Urban, uz dobru podršku preostalih bekova, Rabeka i Kristopansa. Za poslednjih deset minuta prvog poluvremena, Tatran je postigao čak devet golova. Toskić je doveo svoj tim do 13:11 u 22. minutu, a onda se igra Vardara raspala. Slovaci su serijom 6:0, od kojih su četiri gola bila delo desnog krila Urbana, završili poluvreme (13:17).

SERIJA 11:2

Pokušao je Kastratović na startu drugog poluvremena nešto da promeni uvođenjem Aleksa Dušebajeva, koji mu je to vratio sa dva gola, ali odbrana je i dalje bila porozna. Toliko da su Slovaci u 34. minutu došli do rekordnih +7 (22:15). Da je đavo odneo šalu, shvatili su svi u „crveno-crnom“ pred punim tribinama vernih navijača.

Zaigralo se skoncentrisanije u napadu. Pribak, Brumen i Dibirov su vratili na 18:22, ali odbrana je i dalje bila „rak-rana“ domaćeg tima. U egzekuciju se uključio i najviši rukometaš u Evropi, Letonac Dainis Kristopans (216 cm), koji je šutirao kada god mu je to palo napamet. Malumbres nije imao rešenja za njega.

BEZ REŠENJA ZA KRISTOPANSA

Nije se predavao Vardar. Vladimir Petrić je sa dva gola uveo utakmicu u poslednjih deset minuta sa rezultatom 28:31. Kristopans je nastavio da rešeta mrežu Malumbresa i to Kastratović nije uspevao da spreči. Razlika je bila između tri i pet golova, Filip Lazarov je smanjio na dva u 58. minutu (32:34), ali odbrana je opet zakazala. Kristopans i Petro su zapečatili sudbinu Vardara na ovom meču…

Za domaći tim nisu nastupali Igor Karačić i Strahinja Milić, dok za goste nije branio Svetislav Verkić.