SHVATILI OZBILJNO: Zagreb osvojio Slanu baru - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SHVATILI OZBILJNO: Zagreb osvojio Slanu baru

SHVATILI OZBILJNO: Zagreb osvojio Slanu baru

RK PPD Zagreb vratio se u pobednički ritam trijumfom u Novom Sadu nad Vojvodinom 29:21 (13:7) u trećem kolu SEHA GAZPROM lige. Poučeni defanzivnom katastrofom u Prešovu, gde su primili 33 gola, izabranici trenera Kasima Kamenice krenuli su maksimalno ozbiljno u tom segmentu što je rezultiralo ranim vođstvom 7:1.

Kada je posle 15 minuta Vojvodina još uvek imala samo gol na svom kontu, trener Novosađana Boško Rudić odlučio se tajm-aut, i dobio ulaskom Božidara Nadoveze. Bilo kako bilo, i pored solidne predstave bez puno padova i tehničkih grešaka, sve što je srpski šampion mogao da uradi je da se približi Hrvatima na 4:8 golom Nemanje Ratkovića u 19. minutu.

Rutinski je Zagreb održavao i podizao vođstvo preko Markovića, Pavlovića, Mandalinića, sve do Vuglačevog gola za 6:13 na minut do odlaska na odmor u svlačionicu.

Nisu se predavali Novosađani u drugom poluvremenu, pokušavali preko Ostojića i Jovanovića, te iskusnog Nenada Vučkovića, uz par dobrih intervencija talentovanog Todora Jandrića, ali je duža klupa Zagreba rekla svoje.

Najviše što je Vojvodina mogla bilo je -6 (14:20, 17:23) posle čega je po pravilu „konjica“ Kasima Kamenica sa par brzih golova lomila rivala.

Na kraju, Ostojić i Jovanović su bili najefikasniji sa po četiri gola, baš kao i Horvat, odnosno, Pavlović sa druge strane.