SJAJAN DEBI DINAMA: Pančevačka lekcija šampionu u Slanoj bari - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SJAJAN DEBI DINAMA: Pančevačka lekcija šampionu u Slanoj bari

SJAJAN DEBI DINAMA: Pančevačka lekcija šampionu u Slanoj bari

Iako je šampion Vojvodina važila za favorita, što zbog iskustva, što zbog kvaliteta sastava, duže klupe i domaćeg terena, srpski derbi na otvaranju SEHA GAZPROM lige u hali Slana bara obeležio je pančevački Dinamo 29:24 (16:16). Tim Ivana Petkovića održao je pravi čas rukometa anemičnim domaćinima, koji su u većem delu meča izgledali sporo i nedovoljno motivisano.

Da bi u Novom Sadu moglo doći do iznenađenja, najavio je serijom golova raspucani Petar Žujović, koji u dresu Dinama doživljava svoju drugu rukometnu mladost. Sa pet golova iz šest pokušaja (ukupno 6), te par asistencija, iskusni internacionalac na poziciji levog beka, dao je krila svom timu do vođstva 11:8 u 20. minutu, kada je Boško Rudić zatražio tajm-aut za Novosađane.

Vratila je domaći sastav desnoruka bekovska trojka Jovanović – Vučković – Nadoveza, uz efikasnog Ratkovića na crti, pa su tako dva tima na odmor otišla izjednačena – 16:16.

Skraćena rotacija nije omela pančevačke „žuto-crne“ da nastave u istom ritmu i posle odmora. Vrhunsku partiju je pružio i Dušan Petrović na golu (13 odbrana), a kada je vihorni Pavle Banduka (pet pogodaka) postigao gol iz cepelina za 22:18, postalo je jasno da su Pančevci spremni za podvig.

Novosađani nisu imali rešenja za odbranu Pančevaca, a laki golovi sa druge strane ređali se kao na traci sve do pogotka Distola za 27:21 u 54. minutu.

Kod Vojvodine, Nadoveza, Stojanović i Ratković postigli su po pet pogodaka.

Pančevci posle sjajnog debija putuju na dvomeč sa Benfikom u Lisabon u okviru prvog kola EHF Kupa.