SKOPLJE "CRVENO-CRNO": Vardarova lekcija Metalurgu! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SKOPLJE „CRVENO-CRNO“: Vardarova lekcija Metalurgu!

SKOPLJE „CRVENO-CRNO“: Vardarova lekcija Metalurgu!

15 komentari

U prvom makedonskom derbiju u EHF Ligi šampiona nije bilo dileme, niti neizvesnosti. Od prve sekunde do poslednjeg momenta u hali „Boris Trajkovski“, Vardar je bio daleko bolji rival od Metalurga 27:22 (14:9). Pred 7000 gledalaca, koji su napravili sjajan ambijent u skopskoj sportskoj lepotici, momci u „crveno-crnim“ dresovima, u potpunosti su nadigrali tim Line Červara. Psihološki nespremni za ovakav duel, igrači Metalurga su posle 1:1 konstantno bili u minusu do kraja meča, najviše sa šest golova razlike, da bi tek pred kraj zapretili, ali tek spuštanjem na tri gola minusa. Sjajni Karačić (7) i Dibirov (8), uz neprobojnog Milića na golu (14 odbrana), nisu dozvolili da se fiktivni domaćin na ovom susretu vrati rezultatski u duel u samoj završnici. Kod Metalurga, jedini je prelaznu ocenu zaslužio Pavel Atman, strelac sedam golova…

METALURG – VARDAR 22:27 (9:14)
Hala „Boris Trajkovski“
Gledalaca – 7000
METALURG: Arman 7/10, Vugrinec 3(2)/7, Mojsovski 3(1)/7, Stanić pet odbrana, Manaskov 3/5, Mijatović šest odbrana, Ćorović 3/5, Markovski 1/1, Georgievski 1/4, Ojleski 1/1.
VARDAR: Stoilov 1/1, Abutović 1/1, Milić 14 odbrana – jedan sedmerac, Dibirov 9(2)/13, Pribak 1/2, Brumen 2/3, Rastvorcev 2/4, Karačić 7(1)/8, Dušebajev 0/1, Čipurin 1/1, Lazarov 1/5, Petrić 2/4, Marković 1/1.
KRETANJE REZULTATA: 1:3 (7.) 2:6 (11.) 5:8 (17.) 5:11 (22.) 8:!2 (28.) 10:14 (35.) 11:15 (37.) 12:18 (42.) 14:20 (47.) 16:20 (49.) 16:22 (52.) 19:22 (55.) 22:25 (59.)
IGRAČ UTAKMICE: Strahinja Milić / Igor Karačić
VEČE ZA ZABORAV: Naumče Mojsovski

Šta se desilo igračima Metalurga, pa su od samog starta duela delovali bledo i nesigurno, ostaće zagonetka za Červara i njegove saradnike. Već posle 10 minuta, hrvatski stručnjak je morao da zove svoje momke na minut odmora (2:5), a razlog je bio katastrofalan napad, u kome su neprepoznatljivi do kraja meča ostali Naumče Mojsovski i Renato Vugrinec. Slabi šutevi, tehničke greške, spor protok lopte, sve je to išlo na vodenicu Vardarove odbrane, koja je svesrdno pomagala Strahinji Miliću, čoveku sa „sto ruku“ u Skoplju večeras.

Koristili su kikseve napada Metalurga „crveno-crni“, išle su kontre i polukontre preko Dibirova i Brumena. Kada nije bilo lucidnog ruskog reprezentativca u ćošku, koji je još jednom pokazao majstorstvo, sa bekovskih pozicija su rešetali, neometani, Rastvorcev i Karačić. Nije bilo dobro prepoznatljive odbrane Metalurga, a indisponiranog Darka Stanića je zamenio Rade Mijatović već posle 10 minuta.

Napad je, međutim, ostao najveća boljka Metaluga. Pokušao je Červar da Vugrineca zameni desnorukim bekom na njegovoj pozicji, ali sem kratkotrajnog efekta, ništa nije dobio. Veza Mojsovski – Dimovski bila je pročitana, agilni Ćorović zaustavljen, a tek je Pavel Atman bio konkretan sa pravim skok-šutom, koji je bio jedina ozbiljna pretnja Miliću. Dva njegova gola približila su Metalur na 5:8 u 17. Minutu, ali odmah zatim usledila su tri gola Dibirova i Karačića za 5:11. Imao je potencijalni hrvatski reprezentativac i šansu da dovede svoj tim do rekordnih +7 u 23. minutu, ali ga je Mijatović osujetio u tome.

Do kraja poluvremena, Vugrinec i Ćorović su se upisali u strelce kod Metalurga, ali se ostalo na dalekih +5 za Vardar – 9:14.

Vratio se Darko Stanić na gol Metalurga na startu drugog poluvremena, nameran da promeni nešto. Vezao je dve odbrane Filipu Lazarovu, Vardar je pet minuta bio bez gola sa novom bekovskom trojkom Lazarov – Pribak – Petrić, uz Markovića na levom krilu. Andon Boškovski je izrotirao postavu, ne bi li sačuvao svežinu udarnih igrača do kraja i u tome je uspeo. Sa druge strane, praktično sa četiri beka svih 60 minuta, Červar je pokušavao da pronađe ključ za odbranu Vardara, ali nije uspeo.

Na -4 (11:15), Metalurg se držao do 37. minuta, ali je otrežnjenje brzo stiglo u liku Dobrivoja Markovića, koji je iz kontranapada zatresao mrežu Stanića za 11:17 (39.). Nije se predavao Metalurg, ali ni imao snage za preokret. Poslednji realni trzaj za tako nešto, imao je u 50. Minutu, pri rezultatu 16:20, kada šut neprepoznatljivog Renata Vugrineca, lako skida Milić, a odmah zatim šalje kontru posle koje iz sedmerca, Igor Karačić postiže novi gol za svoj tim.

Do kraja susreta, Metalurg je spuštao do tri gola minusa, ali je Karačić igrao pravu simultanku sa odbranom protivnika. Uz Dibirova i Milića, Mostarac je bio deo trojke koja je zagorčala život timu iz „Autokomande“ večeras…