Slo-Cro Cup: Hrvatska pobednik! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Slo-Cro Cup: Hrvatska pobednik!

Slo-Cro Cup: Hrvatska pobednik!

Reprezentacija Hrvatske je pobednik tradicionalnog Slo-Cro Cupa u organizaciji slovenačkog i hrvatskog rukometnog saveza. Hrvatski rukometaši su danas bili bolji od reprezentacije Bosne i Hercegovine 32:28 (14:16). Mora se reći da su Bosanci pružili sjajan otpor oslabljenom olimpijskom šampionu, a pad koncentracije, malo čudnog sudijskog kriterijuma i slaba realizacija u završnici, koštala ih je možda i trijumfa nad domaćinom. Sve do 45. minuta, BIH je imala prednost (24:20), ali onda na scenu stupa sjajna hrvatska 3:2:1 i fantastični Drago Vuković(7), koji sa par uzastopnih golova dovodi Hrvate u vođstvo 27:24. Gostima je bilo potrebno devet minuta da postignu novi pogodak(tek u 54.), ali to je bilo sve što su mogli da pruže u ovom odmeravanju snaga. U ekipi selektora Demirovića, treba pohvaliti fantastičnog Šabanovića na golu, i krila, Stojanovića(8) i Jaškića(7).

U drugoj utakmici dana, reprezentacija Švedske savladala je Sloveniju 34:31 (20:21).

Slovenija: Rezar (5 od.), Škof (4 od.), Lapajne (1 od.), Kozlina 6, J. Dobelšek, Backovič 2, Kavtičnik 2, Mlakar 1, Kavaš 4, Pungartnik 1, Špiler 3, Praznik, Gajič 2, Ščurek 1, Žvižej 7, Zorman 1.

Švedska: Beutler (6 od.), Sandstrom (3 od.), Boquist 2, Petersen 2, Anderson 3, Kallman 3, Jernemyr 1, Petersson 4, Lennartsson 2, Doder 5, Gustafsson, Arrhenius 8, Larholm 4, Carlen, Karlsson.