Slovenci lako matirali Rumune u Kopru - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Slovenci lako matirali Rumune u Kopru

Slovenci lako matirali Rumune u Kopru

Poput Makedonaca, i reprezentacija Slovenije, nije se mnogo pomučila kako bi ostvarila pobedu na startu kvalifikacija za EHF EURO 2014 u Danskoj. Ekipa Borisa Deniča, lako je izašla na kraj sa selekcijom Rumunije 34:26 (16:13) u „Bonifiki“ u Kopru. Otpor protivnika je slomljen početkom drugog poluvremena, a već je sve bilo rešeno u 47. minut, kada je na semaforu pisalo 27:18 za Slovence. Luka Zvižej i David Špiler, bili su najefikasniji sa po pet golova, dok je kod Rumuna, Đonea postigao isto toliko.

Sloveniju čeka daleko veće iskušenje u drugom kolu za vikend, kada gostuju Belorusiji.

Slovenija : Romunija 34:26 (16:13)

Slovenija: Skok, Škof, Miklavčič 2, Dobelšek, Bilbija 2, Bezjak 3, Dolenec 4 (1), Skube, Špiler 5, Bundalo, M. Žvižej 3, L. Žvižej 5, Gaber 2, Zorman 1, Marguč 4 (1), Gajič 3 (1).

Romunija: Ciobanu, Popescu, Dospinescu 4, Grasu, Talas 2, Talas, Acatrinei, Iancu, Criciotoui 3, Ghita 2, Ghionea 5 (2), Sadoveac 1, Paius, Ramba 2, Novanc 3, Sabou 1, Rotaru 1.