Slovenci ubedljivi protiv Tunisa, Svetsko prvenstvo završili na 15. mestu - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Slovenci ubedljivi protiv Tunisa, Svetsko prvenstvo završili na 15. mestu

Slovenci ubedljivi protiv Tunisa, Svetsko prvenstvo završili na 15. mestu

Stefan Branežac

Uspeli su da se podignu Slovenci nakon eliminacije od Egipta, u osmini finala kadetskog Svetskog prvenstva u Makedoniji. Izabranici Janeza Klemenčića u susretu za 15. mesto, sastali su se sa još jednom afričkom selekcijom, Tunisom i slavili nakon 60 minuta igre, rezultatom 34:23 (20:11).

Već nakon prvog poluvremena pitanje pobednika bilo je rešeno, Slovenci su igrali mnogo bolje od rivala, imali više rasploženih igrača, uz sigurnu realizaciju konta-napada i sa krilnih pozicija, dovoljno da bez problema izađu na kraj sa Tunišanima.

Domen Tajnik (igrač utakmice) i Dino Mustafić postigli su po sedam golova za Sloveniju, šest je dodao Staš Jovičič Slatinek.