Slovenija na +6 protiv "Orlova" u Mariboru - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Slovenija na +6 protiv „Orlova“ u Mariboru

Slovenija na +6 protiv „Orlova“ u Mariboru

Reprezentacija Srbije poražena je od selekcije Slovenije 24:30 (10:16) u Mariboru u drugoj kontrolnoj utakmici ove nedelje.  Tim Nenada Peruničića nije uspeo da ugrozi treću reprezentaciju sveta iz 2017. godine. Domaći sastav je preuzeo kontrolu nad rezultatom od 15. minuta i održavao prednost do samog kraja. Utakmice sa Austrijom (30:32) i Slovenijom bile su poslednje provere pred završne pripreme za EP 2020 koje počinje devetog januara.

Vođstvo Slovenaca 5:2 posle serije golova Henigmana i Doleneca, nateralo je srpsku klupu na tajm-aut već u sedmom minutu.  Dogovor je urodio plodom, a „Orlovi“ su već pet minuta kasnije golovima Stefana Vujića, Nemanje Zelenovića i Vanje Ilića došli do 6:6. Posle efektnog gola Darka Stevanovića za 7:7, Slovenci koriste par tehničkih grešaka srpskog tima i uglavnom kažnjavaju sve preko efikasnog krila Maria Šoštarića (12:8). Tri minuta pre kraja poluvremena, Gaber donosi Sloveniji po prvi put +5 (14:9), a na poluvreme se odlazi sa 16:10.

Zaigrali su „Orlovi“ motivisano u nastavku sa Aleksom Kolakovićem u ulozi organizatora igre. Golovi srednjeg beka Sen Rafaela približili su Srbiju na 17:13, ali Slovenci nisu dozvolili rezultatsku neizvesnost. Poveo je slovenački napad iskusni Dean Bombač, čija su rešenja održavala prednost domaćeg tima (23:17, 44.). Došao je tim Veselina Vujovića do maksimalnih +8 (27:19) u 51. minutu, ali su raspoloženi Vladimir Cupara i desno krilo Bogdan Radivojević uspeli da zaustave Slovence u samoj završnici i drugo poluvreme završe u egalu – 30:24.

SLOVENIJA – SRBIJA 30:24 (16:10)
Maribor
Hala „Tabor“
Gledalaca 1000
SLOVENIJA: Kastelic šest odbrana, Zaponšek pet odbrana, Henigman 3, Dolenec 3, Šoštarić 4, Skube 2, Kodrin 1, Suholežnik 2, Zarabec 3, Gaber 3, Cehte 1, Bombač 5, Janc 3
SRBIJA: Milosavljev pet odbrana, Cupara sedam odbrana, Obradović 2, Vujić 2, Zelenović 3, V. Ilić 2, Stevanović 1, Radivojević 5, Kolaković 2, Nikolić 3, Marsenić 2, Crnoglavac 1, Nikolić 1
SEMAFOR: 5:2 (7.) 6:6 (12.) 7:7 (14.) 10:7 (19.) 14:9 (27.) 16:9 (29.) 17:13 (34.) 23:17 (44.) 26:19 (50.) 27:19 (51.) 28:21 (54.)