SOLIDAN OTPOR: Rastrčani Pančevci ponosno iz Bresta - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SOLIDAN OTPOR: Rastrčani Pančevci ponosno iz Bresta

SOLIDAN OTPOR: Rastrčani Pančevci ponosno iz Bresta

Bez obzira što je Sergej Bebeško odlučio da odmori nekolicinu igrača posle velike pobede nad Kielceom 28:25 na startu EHF Lige šampiona, sve pohvale idu na stranu pančevačkog Dinama, za odnos, borbenost, ali i prikazanu igru na gostovanju u beloruskom Brestu. Meškov je slavio 29:26 (17:14), ali izabranici Ivana Petkovića mogu biti zadovoljni, i pored toga što domaćin nije imao u sastavu Mijatovića, Stojkovića, Vukića, Pešića, Igropula i Poteka.

Vodio je Dinamo 12:10 na početku 22. minuta, ali je domaćin ipak rutinski vratio prednost do poluvremena na 17:14.

U drugom delu Belorusi su napravili seriju 6:1 i sa 18:17 otišli na 24:18, kada je i otpor Pančevaca bio slomljen. No, razlika nikada nije prelazila sedam golova.

BREST MEŠKOV: Rutenka 2, Jaščanka 1, Kulak 2, Škurinski, Mackevič (7 odbrana), Jurinak 1, Nikulaenko, Nivumuk, Čarapenka (4 odbrane), Šumak, Prodanović 2, Horak 1, Razgor 7 (4), Selvjasjuk 3, Đorđić 7, Šilovič 3.

DINAMO: Žujović 1, Pilipović 4 (1), Bunjevčević 3, Stojanović 4, Sl. Dimitrić, Jelić 1, Mirković 1, Jovanović, Petrović (1 odbrana), Jandrić, Distol 1, Barudžić, St. Dimitrić, Radovanović (10 odbrana), Banduka 5, Šaponjić 6.