SP juniori: Poraz Srbije za kraj grupne faze, sledeći rival Egipat - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SP juniori: Poraz Srbije za kraj grupne faze, sledeći rival Egipat

SP juniori: Poraz Srbije za kraj grupne faze, sledeći rival Egipat

Stefan Branežac

Slabo izdanje Srbije u poslednjoj utakmici grupne faze Svetskog prvenstva za juniore u Španiji. Izabranici Borisa Rojevića pretrpeli su poraz od vicešampiona Afrike, selekcije Tunisa, rezultatom 23:29 (14:17), pa će se u osmini finala sastati sa reprezentacijom Egipta.

Srbija – Tunis 23:29 (14:17)

Hala: As Travesas, Vigo

Sudije: Jufeng Čeng – Junlei Žou (Kina)

Srbija: Mićić 1, Tomić 2, Milenković, Vignjević 1, Trkulja, Todorović 2, Trnavac 2 odbrane, Radivojević 3, Ivanović 4, Nikolić 2, Milosavljević, Pisarić, Milić M. 5, Milić S. 2, Mijatović 1, Jandrić 6 odbrana

Tunis: Banur, Jbeli 3, Mdimeg, Njim 6, Aidi 8, Ben Tekaja 8 odbrana, Mustafa, Zairi, Fakih, Žemiai, Ben Gali 3, Nafar, Maua 3, Ajari, Darmul 6

Semafor: 2:2 (5.), 5:7 (12.), 7:7 (13.), 8:10 (17.), 10:13 (24.), 11:15 (26.), 14:17 (30.), 15:19 (34.), 16:25 (47.), 17:27 (51.), 21:28 (57.) 23:29 (60.)

Smušeno su delovali „orlići“ u duelu sa afričkom selekcijom, bez ideje u fazi napada, „mlakom“ igrom u odbrani i uz veliki broj tehničkih grešaka, nije se moglo više protiv motivisanog rivala. Daleko najslabije izdanje srpskih juniora u dosadašnjoj fazi takmičenja.

Igra gol za gol bila je na snazi u prvih deset minuta susreta, nakon čega Tunižani dolaze prvi put do prednosti od +2, 5:7. Treba istaći da su „orlići“ već u petom minutu ostali lišeni pomoći Đorđa Pisarića, kome su kineski arbitri pokazali direktan crveni karton posle starta nad Mauom. Odgovorila je Srbija preko Nikolića i Mijatovića, ali rezultatski egal, izabranici Borisa Rojevića nisu uspeli dugo da zadrže.

Veliki broj tehničkih grešaka i nedovoljna angažovanost u odbrani, omogućili su Tunisu da ponovo stekne osetniju prednost, koja je u 26. minutu iznosila četiri gola razlike. Priliku da Srbija ode sa -1 na predah, propustio je Branko Tomić, čiji udarac je bio izblokiran, u kontri je nepogrešiv Njim, pa Tunižani odlaze na odmor sa tri gola viška u odnosu na rivala, 14:17.

Nastavak utakmice nije doneo ništa novo u igri srpskog tima, samo dva gola za 17 minuta igre u drugom poluvremenu, nedovoljno da se izbegne poraz od selekcije Tunisa, koja je do kraja meča uvećavala svoje vođstvo. Tačku na ovaj susret stavio je Ivan Mićić, za konačnih 23:29 u korist afričke reprezentacije. Najefikasniji u pobedničkom taboru bio je Mohamed Aidi sa osam pogodaka, dok se u srpskom timu Milan Milić pet puta upisao u listu strelaca.

Srbija je zauzela četvrto mesto u grupi A, sa učinkom od dve pobede i tri poraza, pa će se u osmini finala izabranici Borisa Rojevića sastati sa selekcijom Egipta, prvoplasiranom ekipom grupe B, koja je upisala pet trijumfa u prvoj fazi Svetskog šampionata.