SP kadeta: Hrvati odradili svoje, sudbina u rukama Rusa! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SP kadeta: Hrvati odradili svoje, sudbina u rukama Rusa!

SP kadeta: Hrvati odradili svoje, sudbina u rukama Rusa!

Posljednja je utakmica grupne faze natjecanja Hrvatskoj za protivnika dala Alžira, reprezentaciju koja je i prije ovog duela ostala bez ikakvih izgleda za prolaskom u osminu finala. Stoga je njihov strateg odlučio započeti meč s većinski drugom postavom i trećim vratarom, što je Hrvatska iskoristila i već nakon četiri minute igre povela 4:1. Mala ‘uspavanka’ vratila je Alžirce na minimalni zaostatak osam minuta kasnije, ali serijom 5:0 dilema oko pobjednika počela se riješavati vrlo brzo. Mogla je Hrvatska dodatno podebljati prednost do poluvreemna, s dva pogotka Jurakića odvojila se na 17:10 u 27. minuti, ali Nidhal uzvraća s također dva i postavlja konačni rezulat prvog dijela 12:17.

U nastavak susreta je alžirski selektor odlučio ući sa jednim dijelom svoje udarne postave, promijeniti obranu u dublju 3-3 varijantu, ali ništa mu od toga nije pomoglo u dostizanju hrvatskog sastava. Jelinić se vrlo kvalitetno snalazio u takvim uvjetima te ‘kaznio’ protivnika sa šest pogodaka do kraja utakmice. Jedino što su Alžirci uspjeli učiniti jest smanjiti na -5 u 50. minuti, ali do kraja primajju još sedam pogodaka, postižu tek dva te meč završava sa konačnih 32:22.

Za prolazak u osminu finala, Hrvatskoj još treba pobjeda domaćina Rusije protiv reprezentacije Katara. Utakmica je na rasporedu danas u 18 sati po lokalnom, odnosno 15 sati po hrvatskom vremenu.
ALŽIRU19 – HRVATSKA U1922:32  (12:17)
Gledalaca: 300
Isključenja: Alžir U196 minuta (Zohir, Abdou, Ayyou), Hrvatska U1912 minute (Martinović, Mandić x2, Medić, Šipić, Vrdoljak)
Sedmerci: Alžir U19 3/3Hrvatska U190/0

ALŽIR U19: Oussama 5 obrana, Nadher 5 obrana, Khalifa 7 obrana, Zohir 2, Athmane 1, Nour Eddine 4, Abdel, Rafik 1, Yassine, Abbou 2, Merouane 2, Hicham, Mohamed, Yacine 2, Ayyoub 1, Nidhal 7   izbornik: Amar Daoud

HRVATSKA U19: Stojanović 1 obrana, Špikić 6 obrana, Jović 1 obrana; Martinović, Jurakić 5, Zobec2, Mandić, Markušić, Jelinić 9, Medić4, Severec 3, Šipić 4, Obranović 1, Babić3, Vrdoljak1, Petrov   izbornik: Hrvoje Horvat

SEMAFOR: 1:1 (3′), 1:4 (4′), 2:6 (9′), 5:6 (12′), 5:11 (15′), 7:11 (17′), 8:13 (21′), 10:14 (23′), 10:17 (27′), 12:17 (30′), 13:20 (33′), 14:22 (39′), 15:23 (41′), 17:25 (46′), 20:25 (50′), 20:28 (52′), 21:30 (55′), 22:32 (60′)

IGRAČ UTAKMICE:Marin Jelinić

Hrvoje Horvat, izbornik:

Druga pobjeda u nizu. U redu, Alžir, najlošija ekipa u grupi. Znali smo da moramo u glava biti dobri i motivirati se, da nam u nekim slučajevima možda treba i gol razlika. Nije bilo lako odigrati utakmicu. Čestitao bih dečkima jer su odigrali dosta hrabro i borbeno, međutim još nam uvijek fali malo pameti.

Marin Jelinić, lijevo krilo:

Sigurno je bilo teško odigrati ovu utakmicu. Skupili smo glave i podrškom trenera i svih drugih smo uspjeli doći do dvije vezane pobjede. Čestitam ekipi Alžira i svojoj ekipi na vrlo dobroj igri. Sada nam predstoji psihički se pripremiti za nastavak prvenstva.

Mislim da bi ipak bilo bolje da na Slovence idemo u osmini finala jer su nam puno poznatija ekipa i sigurno da bi tu imali velikih šansi. Sigurno da ćemo skupiti glave i boriti se do zadnje kapi krvi.