SP kadeta: Španski "cepelin" presudio "orlićima" - Slovenci rešili Ruse - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SP kadeta: Španski „cepelin“ presudio „orlićima“ – Slovenci rešili Ruse

SP kadeta: Španski „cepelin“ presudio „orlićima“ – Slovenci rešili Ruse

Kadetska reprezentacija Srbije poražena je od selekcije Španije 28:29 (14:15) u trećem kolu grupe D na Svetskom prvenstvu u Gruziji. Koban je bio poslednji napad iz koga su Španci postigli gol iz „cepelina“, koji ih je praktično odveo u osminu finala. To će u preostala dva meča biti zadatak izabranika trenera Nenada Maksića, koji će morati da trijumfuju u duelima sa Slovenijom i Tunisom, ako žele u borbu za visok plasman.

Imala je „Furija“ kontrolu nad rezultatom tokom većeg dela meča. Vodili su Španci i sa +5 (21:16) početkom drugog poluvremena, ali se „orlići“ nisu predavali, za šta je nagrada stigla u 55. minutu, kada je Milosavljević preokrenuo rezultat na 25:24. Nisu se dali Španci, vratili su se u život, da bi potpuni egal na terenu doneo Stefan Sunajko golom iz sedmerca za 28:28 na manje od minut pre kraja.

Klupa Španije je zatražila tajm-aut, posle koga je kao plod dogovora stigao i „cepelin“. Ostalo je još par sekundi, probao je Milosavljević, ali nije pogodio za remi.

Najefikasniji u srpskim redovima bio je Sunajko sa devet golova, dok su Jovanović i Milenković postigli po pet.

Slovenija je, bez problema, savladala Rusiju 26:21 u prvom meču dana.