Spasić ponovo vodio Želju do pobede - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Spasić ponovo vodio Želju do pobede

Spasić ponovo vodio Želju do pobede

PIŠE: Kristina Krstić

Fenjeraš iz Aranđelovca je samo dva puta uspeo da izjednači i to u prvom delu meča. Dok je domaći tim i pored oscilacija, i ne tako dobre igre, došao do novih bodova. Nakon izjednačene igre u prvih deset minuta, usledio je period u kome je Želja kontrolisao igru. Nerešiva enigma za golmana Mitrovića bio je Đorđe Spasić. Pri rezultatu 10:6 (19′), trener gostiju je zatražio tajm-aut, posle čega je njegov tim vezao četiri gola i izjednačio(10:10), ali dalje od toga nije mogao. Serija Šamota alarmirala je i klupu domaćih, pa je  reagovao je Teodorović, i  u pravom trenutku pozvao svoje igrače za odmor (25′). Do kraja prvog dela niški tim uspeo je da vrati vođstvo.

U nastavku meča prednost domaćih je samo rasla, a gosti su, samo povremeno, uspevali da smanje zaostatak. Devet minuta pre kraja Nišlije su imale velikih +9 (27:18), te je trener Železničara rešio da promeša karte. Iskusnog Kocića na golu zamenio je Matović, dok je na teren poslao i mlade igrače Ačkovića i Stojanovića. Promene, oscilacije, pa i greške u domaćem timu, omogućile su Šamotu da u finišu napravi nekoliko mini-serija. Ipak, pitanje pobednika ni u jednom trenutku nije dovedeno u pitanje, te je na kraju Želja očekivano slavio.

Domaće je do pobede predvodio odlični Đorđe Spasić koji je ovog puta broja do 11, sledio ga je Nemanja Milovanović sa šest golova. U gostujućem timu najefikasniji je bio Miloš Milinčić koji se šest puta upisao u strelce.

U narednom kolu Železničar gostuje Crvenoj zvezdi, a Šamot dočekuje Partizan.

Železničar – Šamot 32:26 (14:11)

Niš, hala Čair;

Sudije: Branislav Nenadić (Mladenovac)/Darko Stefanović (Zemun);

Isključenja: Železničar 20 minuta, Šamot 10 minuta;

Sedmerci: Železničar 5(5), Šamot 7(3);

Železničar: Matović 3 sedmerca, Bojan Radivojević 2, Milovanović 6, Ačković, Stanojević 3, Petrović 1, Boris Radivojević, Milosavljević 3, Stošić, Spasić 11 (5), Jevtić 3, Cvetković, Potkonjak 1, Stojanović 1, Pavlović 1, Kocić 10 odbrana + sedmerac;

Šamot: Radojičić 3, Milićević 4, Jelenić 1(1), Ranković, Jovanović 1, Živojinović, Preković, Krstić 5 odbrana, M. Pavlović 2, L. Pavlović 4, Lomić, Milinčić 6 (2), Avramović 5, Stojković, Mitrović 5 odbrana.

Semafor: 4:1 (9), 4:4 (11), 6:5 (15), 10:6 (19), 10:10 (25), 18:12 (36), 27:18 (51), 28:22 (55), 32:24 (59).